Aktualności arrow AMP arrow AMP: siatkarze UWM najlepsi wśród uniwersytetów!
AMP: siatkarze UWM najlepsi wśród uniwersytetów!
W dniach 2 – 5 maja odbyły się w Lublinie finały Akademickich Mistrzostw Polski. W finałach wzięło udział 16 zespołów. Najpierw odbyły się półfinały w czterech strefach. Studentom kortowskim zajęcie 3 miejsca w Warszawie, dało awans do finałów w Lublinie.

Pierwszy mecz grupowy studenci UWM przegrali z AGH Kraków  0:2 (- 20, - 23) późniejszym zwycięzcą mistrzostw. Następnie wygrali z WSP i A Poznań 2 : 1 (25,- 17, 9) i Politechniką Opolską 2:0 (21, 16). W drugiej fazie wygrali z Wyższą Szkołą Menadżerską z W-wy 2 : 1 ( - 23, 23, 12) i z AWF Kraków 2 : 1 (- 23, 23, 12). W walce o brązowe medale lepsi okazali się studenci z PWSZ z Kalisza, pokonując nasz zespół 3 : 1 ( - 24, 18, 23, 23). Zespoły w większości oparte były o zawodników drugiej ligi państwowej, a nawet pierwszoligowych, co gwarantowało wysoki poziom rozgrywek. W klasyfikacji uniwersytetów , zawodnicy naszego Uniwersytetu zdobyli złote medale.

Zespół trenera Andrzeja Grygołowicza reprezentowali: Boruch Damian, Budziński Maciej, Chełchowski Krystian, Kamiński Maciej, Kurmin Dariusz, Macyra Szymon, Mazek Paweł, Olender Łukasz, Pichłacz Maciej, Pietkiewicz Paweł, Przybylski Michał, Szadkowski Maciej.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »