Aktualności arrow Sport Studencki arrow Działalność poszczególnych sekcji sportowych w roku akademickim 2013/14
Działalność poszczególnych sekcji sportowych w roku akademickim 2013/14

Głównym zadaniem działalności sekcji sportowych jest przygotowanie studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego do rywalizacji sportowej   ze studentami z innych uczelni w ramach Akademickich Mistrzostw Polski organizowanych przez Zarząd Główny AZS pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki

W roku akademickim 2013/14 w ogólnopolskich  zmaganiach sportowych studentów   Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w klasyfikacji medalowej zajął wysokie 7 miejsce  wśród wszystkich uczelni w Polsce i 3 miejsce wśród uniwersytetów zdobywając cztery  złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. W klasyfikacji punktowej obejmującej 30 dyscyplin sportu  po zdobyciu 1664  punktów zostaliśmy sklasyfikowani na 15 miejscu w wśród wszystkich uczelni i na 6 miejscu w  uniwersytetach. Łącznie w edycji 2013/14 Akademickich Mistrzostw Polski wystartowało 188 uczelni wyższych.

Działalność  poszczególnych sekcji sportowych  w roku akademickim 2013/14

Głównym zadaniem działalności sekcji sportowych jest przygotowanie studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego do rywalizacji sportowej   ze studentami z innych uczelni w ramach Akademickich Mistrzostw Polski organizowanych przez Zarząd Główny AZS pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki

W roku akademickim 2013/14 w ogólnopolskich  zmaganiach sportowych studentów   Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w klasyfikacji medalowej zajął wysokie 7 miejsce  wśród wszystkich uczelni w Polsce i 3 miejsce wśród uniwersytetów zdobywając cztery  złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. W klasyfikacji punktowej obejmującej 30 dyscyplin sportu  po zdobyciu 1664  punktów zostaliśmy sklasyfikowani na 15 miejscu w wśród wszystkich uczelni i na 6 miejscu w  uniwersytetach. Łącznie w edycji 2013/14 Akademickich Mistrzostw Polski wystartowało 188 uczelni wyższych.                                                  

Na wysokie miejsce Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w roku akademickim 2013/14  złożyły się starty w wielu dyscyplinach sportu na szczeblu wojewódzkim, eliminacji strefowych województw Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego Mazowieckiego, Łódzkiego i finałów do których kwalifikowało się 16 najlepszych drużyn akademickich w Polsce.

Przygotowaniem  reprezentacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w poszczególnych dyscyplinach sportu do udziału w  Akademickich Mistrzostwach Polski  zajmują się trenerzy i instruktorzy ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu prowadzący sekcje sportowe.

Szczegółowy wykaz startów poszczególnych sekcji sportowych UWM w roku akademickim 2013/14

Badmintom

- eliminacje strefowe 28-30.03 2014 r. Pabianice – 3 miejsce i awans do finałów

- finał 26-27.2014 r. Kraków – 5 miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni, brązowy medal w klasyfikacji Mistrzostw Polski Uniwersytetów

Biegi przełajowe kobiet

- zawody odbyły się  05.04.2014 r. w  Łodzi -  1 miejsce w klasyfikacji generalnej, 1 miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów. Indywidualnie złoty medal Moniki Jackiewicz na dystansie 3 km. i srebrny Aleksandry Lisowskiej na 6 km.

Biegi przełajowe mężczyzn

- 05.04 Łódź – 9 miejsce w klasyfikacji generalnej , 2 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Brydż sportowy

- 09-11.2014 r. Wilkasy – 24 miejsce w klasyfikacji generalnej, 9 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

-Ergometr wioślarski kobiet

- 13.04.3024 r. Toruń – 27 miejsce w klasyfikacji generalnej, 8 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Ergometr wioślarski mężczyzn

-13.04.3024 r. Toruń – 12 miejsce w klasyfikacji generalnej, 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Futsal kobiet

- eliminacje strefowe 30.01-02.02. 2014 Warszawa – 9 miejsce

Futsal mężczyzn

- eliminacje strefowe 27-30.2014 r. Warszawa – 8 miejsce

Jeździectwo

- 27.05-01.06. 2014 r. Drzonków – 9 miejsce w klasyfikacji generalnej, 6 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Judo kobiet

- 21-23 03 2014 r. Bytom – Alicja Kierońska zdobyła tytuł Akademickich Mistrzostw Polski w wadze do 48 kilogramów

Judo mężczyzn

- 21-23.03.2014 r. Bytom - 24 miejsce w klasyfikacji generalnej, 6 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów, Kacper Witkowski zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w wadze do 100 kg

Kolarstwo górskie mężczyzn

- 17-18.05.2014 r. Jelenia Góra - 13 miejsce w klasyfikacji generalnej, brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów

Koszykówka kobiet

- eliminacje strefowe 25-28.04 Warszawa- 2 miejsce i awans do finałów

-finał 22-25.05 2014 r. Poznań – 9 miejsce w klasyfikacji generalnej, 6 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Koszykówka mężczyzn

-  eliminacje strefowe 25-28.04 2014 r Warszawa- 9 miejsce

LA kobiet

- 31.05-01.06.2014 r. Białystok – 6 miejsce w klasyfikacji generalnej, 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów\

LA mężczyzn

-   31.05-01.06.2014 r. Białystok – 9 miejsce w klasyfikacji generalnej, 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Narciarstwo alpejskie kobiet

- 03-07.03.2014 r. Zakopane – 42 miejsce w klasyfikacji generalnej, 9 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Narciarstwo alpejskie mężczyzn

- 03-07.03.2014 r. Zakopane – 36 miejsce w klasyfikacji generalnej, 10 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Piłka nożna mężczyzn

- eliminacje regionalne Olsztyn – 2 miejsce

Piłka ręczna mężczyzn

- eliminacje strefowe  08-11.04.2014 r. Warszawa – 6 miejsce

Piłka siatkowa kobiet

- eliminacje strefowe  11-14.04.2014 r. Warszawa – 6 miejsce

Piłka siatkowa mężczyzn

- eliminacje strefowe  11-14.04.2014 r. Warszawa – 1 miejsce i awans do finałów

- finał 01-04.2014 r. Olsztyn – brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski, złoty medal Mistrzostw Polski Uniwersytetów

Pływanie kobiet

- 11-13.04.2014 r. Poznań – 11 miejsce w klasyfikacji generalnej, 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Pływanie mężczyzn

- 11-13.04.2014 r. Poznań – 42 miejsce w klasyfikacji generalnej, 10 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Siatkówka plażowa kobiet

- eliminacje strefowe  28-30.05.2014 r. Warszawa –  awans do finałów 2 par do finałów

- finał 13-15.06 .2014 r. Gdańsk – brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski, złoty medal Mistrzostw Polski Uniwersytetów

Siatkówka plażowa mężczyzn

- eliminacje strefowe  28-30.05.2014 r. Warszawa –  awans do finałów 2 par do finałów

- finał 13-15.06.2014 r. Gdańsk – brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski, srebrny medal Mistrzostw Polski Uniwersytetów

Snowbord kobiet

- 20-23.03.2014 r. Białka Tatrzańska – 29 miejsce w klasyfikacji generalnej, 7 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Snowbord mężczyzn

- 20-23.03.2014 r. Białka Tatrzańska – 25 miejsce w klasyfikacji generalnej, 7 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Szachy

- 17-19.01.2014 r. Katowice – 12 miejsce w klasyfikacji generalnej, 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów

Tenis stołowy kobiet

- eliminacje strefowe 15-16.03.2014 r. Warszawa – 8 miejsce

Tenis stołowy mężczyzn

- eliminacje strefowe 15-16.03.2014 r. Warszawa – 9 miejsce

Trójbój siłowy klasyczny

- 11-13.03.2014 r. Łódź – 15 miejsce w klasyfikacji generalnej, 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Mariusz Grodkowski zdobył złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii 66 kg

Żeglarstwo

- 02-05.06.2014 r. Giżycko – 6 miejsce w klasyfikacji generalnej, srebrny medal Mistrzostw Polski Uniwerytetów

Oprócz udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski nasi studenci z powodzeniem rywalizowali na Akademickich Mistrzostwach Województwa  w takich dyscyplinach jak: koszykówka kobiet i mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, futsal kobiet i mężczyzn ,pływanie, tenis stołowy i ergometrze wioślarskim. Bierzemy udział także w innych imprezach sportowych takich Top Liga Futsal, Liga Tenisa stołowe i inne turnieje okolicznościowe.

Aerobik Sportowy

10-13.04.2014

UŚ Katowice

Biegi Przełajowe

04-05.04.2014

Politechnika Łódzka

Brydż Sportowy

09-11.05.2014

Uniwersytet Warszawski

Ergometr Wioślarski

13.04.2014

AZS OŚ woj. Kujawsko-Pomorskiego

Jeździectwo

30.05-01.06.2014

Lubuska OŚ AZS

Judo

21-23.03.2014

AZS Katowice

Karate WKF

26-27.04.2014

UE Poznań

Kolarstwo Górskie

16-18.05.2014

ZOD PWR Jelenia Góra

Lekka Atletyka

30.05-01.06.2014

OŚ AZS Białystok

Narciarstwo

03-07.03.2014

AZS Środowisko Warszawa

Pływanie

11-13.04.2014

AZS Poznań

Snowboard

20-22.03.2014

UŚ Katowice

Szachy

17-19.01.2014

UE Katowice

Trójbój Siłowy

11-13.04.2014

Politechnika Łódzka

Wioślarstwo

30.05-01.06.2014

UKW Bydgoszcz

Wspinaczka Sportowa

04-06.04.2014

UPr Lublin

Żeglarstwo

02-05.06.2014

 

 

 
następny artykuł »