Aktualności arrow Pływanie arrow Medale Kortowskich pływaczek na Mistrzostwach Polski
Medale Kortowskich pływaczek na Mistrzostwach Polski

Osiem medali zdobyły zawodniczki AZS UWM na Mistrzostwach Polski w pływaniu które odbyły się w olsztyńskiej Aquasferze w dniach 05-06.06.2014 r. Dwa złote medale na dystansie 800 metrów i 1500 metrów stylem dowolnym  oraz srebrny medal na 400 metrów stylem dowolnym zdobyła studentka II roku wydziału Prawa i Administracji Joanna Zachoszcz.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także pozostałe zawodniczki AZS UWM. Monika Czerniak została srebrną medalistką Mistrzostw Polski na 200 stylem dowolnym i dwukrotnie brązową  na dystansach 400 i 1500 metrów stylem dowolnym.

Srebrny medal na 800 metrów stylem dowolnym zdobyła studentka III roku wydziału Nauk Społecznych Manuela Wikieł.

Niewiele zabrakło do zdobycia 1 miejsca w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym w kategorii seniorów. Nasza sztafeta w składzie Joanna Zachoszcz, Monika Czerniak, Manuela Wikieł i Monika Chodyna  ostatecznie zajęła 2 miejsce, zdobywając złoty medal w kategorii Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Te same miejsce nasza sztafeta zdobyła w sztafecie 4x100 metrów..

W finałach znaleźli się także pozostali nasi reprezentanci: Krzysztof  Pielowski, Marcin Rżyski, Sylwester Borowicz Skoneczny. Trenerem sekcji pływania jest Jacek Puciło.