Aktualności arrow Sport Studencki arrow AZS UWM nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki
AZS UWM nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki

 

                 Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został nagrodzony podczas Gali Sportu  Młodzieżowego zorganizowanego przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gala odbyła się  w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie w dniu 30.05.2014 r.

 


.

 

AZS UWM nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki

 

                 Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został nagrodzony podczas Gali Sportu  Młodzieżowego zorganizowanego przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gala odbyła się  w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie w dniu 30.05.2014 r.

Wyróżnienie  za zajęcie 10 miejsca w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży w imieniu Prezesa Klubu prof. dr hab. Ryszarda Góreckiego  odebrał z rąk wielokrotnej medalistki olimpijskiej Ireny Szewińskiej i  Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata Wiceprezes Klubu prof. dr hab. Janusz Piechocki. Oprócz pamiątkowego pucharu i listu gratulacyjnego  Minister Sportu i Turystyki  przyznał także nagrodę finansową na zakup sprzętu sportowego na potrzeby  młodzieżowych sekcji naszego Klubu.
              Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego znalazł się w pierwszej dziesiątce w Polsce w klasyfikacji sportu młodzieżowego na 3329 sklasyfikowanych klubów.
Na tak wysokie miejsce w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży KS AZS UWM złożyły się znakomite występy naszych młodych sportowców w taekwondo olimpijskim, lekkiej atletyce, piłce siatkowej chłopców, badmintonie i żeglarstwie.

             Świetnie  w 2013 r. prezentowali się nasi lekkoatleci. Młodzieżowym Mistrzem Europy w biegu na 200 metrów i Młodzieżowym Wicemistrzem Europy w sztafecie 4x100 metrów został Karol Zalewski. Mistrzem Europy Juniorów w sztafecie 4x100 metrów został Adam Jabłoński. Ponadto młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi zdobywali wiele medali na Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych. Sukcesy to efekt pracy trenerów Bronisławy i Zbigniewa Ludwichowskich, Ireny i Kazimierza Podolak, Wiesława Czerniakowskiego i Zbigniewa Kozłowskiego..

Wysokie osiągnięcia zanotowali także nasi młodzi pływacy. Trenowani przez Jacka Puciłę Joanna Zachoszcz została Młodzieżową Mistrzynią Polski na 400 metrów stylem dowolnym, a także medale

w tej imprezie zdobywali: Manuela Wikieł, Monika Czerniak i Krzysztof Pielowski, Oriana Kowalińska, Daniel Świetlicki, Sylwester Borowicz Skoneczny i Marcin Rżyski

Czołową sekcją w Polsce jest sekcja taekwondo olimpijskiego. Zawodniczki i zawodnicy zdobywają medale na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

W systemie sportu młodzieżowego sekcja wywalczyła w 2013r. 195 pkt, o 14 pkt. więcej niż w roku ubiegłym. W rywalizacji w Mistrzostwach Polski zawodniczki i zawodnicy 3 medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (1,1,1), 6 medali (2,2,2) w Mistrzostwach Polski Juniorów  oraz 3 medale (1,1,1)  w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych -kadetów (OOM)

Gabriela Wierzbicka (kat. wiek. junior) wywalczyła 5 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów oraz 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów dominując swą kategorię wagową w latach 2012 i 2013. Wywalczyła również medale w licznych turniejach międzynarodowych (German Open, Las Palmas Open, Bydgoszcz Open)  Chodnicki Patryk (kat. wiekowa . młodzieżowiec): Młodzieżowy Mistrz Polski, który utrzymał prymat swej kategorii wagowej z roku 2012, w którym również zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów Trenerami sekcji są Justyna Niedziałek, Dariusz Nowicki, Tomasz Kobrzyński i Maciej Ruta.

Brązowe medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w badmintonie zdobyły w deblu Aleksandra Jaczewska i Anna Łazarczyk. Trenerami sekcji są Andrzej Klej i Andrzej Długosz.

Sekcja młodzieżowej piłki siatkowej liczy 140 trenujących chłopców począwszy od grup naborowych

do grupy juniorów. W mistrzostwach województwa Warmińsko Mazurskiego we wszystkich kategoriach wiekowych zespoły AZS UWM  zajęły pierwsze miejsca, uzyskując prawo do udziału w rozgrywkach centralnych. W czteroetapowych rozgrywkach centralnych nasi juniorzy i kadeci dotarli do finałów, zajmując kolejno 7 i 4 pozycje Młodzicy dotarli do ½ finału w którym zajęli 4 pozycję. Z uwagi na ogólną liczbę 1000 sekcji siatkarskich w Polsce nasze wyniki należy uznać jako bardzo dobre.Młodzi siatkarze trenują pod okiem trenerów: Macieja Rejznera, Andrzeja Stankiewicza, Pawła Wąsowicza, Sergiusza Salskiego i Rafała Wiśniewskiego. Koordynatorem grup młodzieżowych jest Andrzej Grygołowicz.

Sekcja żeglarska prowadzi szkolenie w klasach 49-er, 49—er FX, optymist, laser. Zawodnicy sekcji uczestniczą w regatach krajowych uzyskując wyniki na średnim poziomie krajowym. Trenerami sekcji są :Tadeusz Truchanowicz i Leszek Przybysz.

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom i ich trenerom Klubu AZS UWM serdecznie gratulujemy.

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »