Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w czołówce Akademickich Mistrzostw Polski
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w czołówce Akademickich Mistrzostw Polski
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski został uhonorowany za zajęcie 8 miejsca w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w roku akademickim 2013/14 podczas corocznej Gali Sportu Akademickiego która odbyła się 10 października w Filharmonii Śląskiej  w Katowicach. W uroczystości, której gospodarzami byli prof. Marek Rocki, Prezes Zarządu Głównego AZS oraz Bogusław Oleksy, Prezes Organizacji Środowiskowej AZS w Katowicach, uczestniczyło ponad 300 gości.

Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w rywalizacji sportowej z  innymi uczelniami  w ramach Akademickich Mistrzostw Polski organizowanych przez Zarząd Główny AZS pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki zajął czołowe lokaty zarówno w klasyfikacji medalowej jak i punktowej. W roku akademickim 2013/14 w ogólnopolskich  zmaganiach sportowych studentów   Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w klasyfikacji medalowej zajął wysokie 8 miejsce  wśród wszystkich uczelni w Polsce i 3 miejsce wśród uniwersytetów zdobywając cztery złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. W klasyfikacji punktowej obejmującej 30 dyscyplin sportu  po zdobyciu 1664  punktów zostaliśmy sklasyfikowani na 15 miejscu w wśród wszystkich uczelni i na 6 miejscu w  uniwersytetach. Łącznie w edycji 2013/14 Akademickich Mistrzostw Polski wystartowało 188 uczelni wyższych.

Na wysokie miejsce Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w roku akademickim 2013/14  złożyły się starty w wielu dyscyplinach sportu na szczeblu wojewódzkim, eliminacji strefowych województw Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego Mazowieckiego, Łódzkiego i finałów do których kwalifikowało się 16 najlepszych drużyn akademickich w Polsce.

Znakomicie  zaprezentowali się przedstawiciele biegów przełajowych. Na zawodach w Łodzi drużyna kobiet zdobyła złoty medal  zarówno w klasyfikacji ogólnej jak i w klasyfikacji Uniwersytetów. Dodatkowo indywidualnie złoty medal zdobyła Monika Jackiewicz na dystansie 3 kilometrów, a srebrny medal na dystansie 6 kilometrów Aleksandra Lisowska. Dobrze spisali się także nasi mężczyźni zdobywając srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Tradycyjnie w czołówce zameldowali  się nasi siatkarze. W turnieju finałowym który odbył się w Olsztynie w Kortowie podopieczni Andrzeja Grygołowicza zdobyli brązowy medal w klasyfikacji ogólnej i byli najlepsi wśród uniwersytetów.

Również brązowe medale zdobyli zarówno nasze studentki jak i studenci uprawiający siatkówkę  plażową. W turnieju finałowym w Gdańsku naszą uczelnię reprezentowały po 2 pary w kategorii kobiet jak i mężczyzn. które zdobyły brązowe medale w klasyfikacji ogólnej.

Znakomicie startowali też nasi lekkoatleci. Na zawodach w Białymstoku Akademickimi Mistrzami Polski zostali Karolina Bołdysz w rzucie oszczepem i Paweł Regin w pchnięciu kulą.

Drugi raz z rzędu najlepszym zawodnikiem AMP w trójboju siłowym został Mariusz Grotkowski. który  zdobył złoty medal w kategorii do 66 kilogramów.

W Bytomiu rywalizowali judocy i judoczki. Brązowy medal w klasyfikacji ogólnej zdobył Kacper Witkowski, a w klasyfikacji uniwersytetów najlepsza była Alicja Kierońska a brązowym medalistą Andrzej Gieroń.

W Poznaniu odbyły się zawody  w pływaniu. Nasze studentki zdobyły brązowy medal w klasyfikacji ogólnej w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym

Srebrny  medal  w klasyfikacji uniwersytetów zdobyli także nasi żeglarze na zawodach w Giżycku, a brązowy medal drużyna badmintona na turnieju finałowym w Krakowie

Do wysokiej pozycji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  przyczynili się też przedstawiciele takich dyscyplin jak:  brydż sportowy, LA , judo, koszykówka, futsal , narciarstwo, piłka ręczna , piłka siatkowa, pływanie, tenis stołowy, snowboard,  szachy.

Serdecznie gratulujemy zarówno zawodniczkom, zawodnikom i ich trenerom za znakomite wyniki w roku akademickim 2013/14.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »