Aktualności arrow Żeglarstwo arrow Żeglarze AZS UWM Tomasz Januszewski i Jacek Nowak zostali zwycięzcami rozegranego w Abu Dhabi
Żeglarze AZS UWM Tomasz Januszewski i Jacek Nowak zostali zwycięzcami rozegranego w Abu Dhabi

Sukces żeglarzy AZS UWM w Pucharze Świata w żeglarstwie

 

W finałowych zawodach rywalizowali ze sobą przedstawiciele wszystkich klas olimpijskich  łącznie 270 zawodników z 38 krajów. Tomasz Januszewski i Jacek Nowak znaleźli się w elitarnej grupie 21 zaproszonych zawodników w swojej klasie. Od pierwszego dnia zawodów nasi zawodnicy  spisywali się bardzo dobrze wygrywając dwa wyścigi, a następnym zajmując 15 miejsce. Drugiego dnia Januszewski i Nowak wygrali bardzo ważny wyścig nr 6 dzięki którym utrzymali pozycję liderów. Trzeciego dnia nasi zawodnicy płynęli równo zajmując pozycje 4, 13, 8. Finałowy wyścig ukończyli na 5 miejscu dzięki czemu triumfowali w całych zawodach.

Po zawodach powiedzieli: byliśmy pewni swoich możliwości, ale dotychczasowe wyniki nie dawały nam tego czego chcieliśmy, rósł w nas głód zwycięstwa. Podczas regat osiągnęliśmy to co założyliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Czujemy się świetnie ponieważ jest to koniec sezonu. Te zawody były dla nas najważniejsze, wspaniale było tu być i wygrać wśród najlepszych.

Po zajęciu 3 miejsca w prestiżowych zawodach KielerWoche jest to największy sukces naszych zawodników. Głównym zadanie będzie teraz wywalczenie kwalifikacji olimpijskie na Igrzyska w Rio.

Wyczyn naszych zawodników można obejrzeć na You Tube :  Abu Dabi Superheros - The Movie

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »