Aktualności arrow Pływanie arrow Akademickie medale wyłowione w Termach Maltańskich.
Akademickie medale wyłowione w Termach Maltańskich.

Z Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu wrócili studenci  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.  Zawody odbyły się w Poznaniu na pływalni Term Maltańskich w dniach   27-29.03.2015. Na starcie stanęło ok. 900 studentek i studentów z prawie setki uczelni w Polsce. Naszą najlepszą zawodniczką była Paulina Zachoszcz  która w kategorii open została Mistrzynią Polski w konkurencji  50m stylem klasycznym /0:32,27/oraz brązową medalistką na dystansie 100m  tym samym stylem /1:10,00/, co w kategorii Uniwersytetów dało  jej dwa złote medale. Również złoty medal w kategorii Uniwersytetów zdobyła Manuela Wikieł w konkurencji 100m stylem zmiennym /1;11,4/a srebrny w tej samej konkurencji przypadł w udziale Orianie Kowalińskiej /1;11,1/. Brązowy medal w kategorii Uniwersytetów zdobyła  Joanna Zachoszcz w konkurencji  100m stylem dowolnym/0:59,05/. Wiele emocji dostarczyły biegi sztafetowe pań w których znaczącą rolę odegrały  studentki z Kortowa. W konkurencji  4x50m stylem dowolnym sztafeta UWM w składzie Monika Chodyna, Joanna Zachoszcz, Manuela Wikieł, Alicja Szczytko  w kategorii open zajęła IV miejsce tracąc do brązowego medalu zaledwie 0,2 sekundy, natomiast w kategorii  uniwersyteckiej ustąpiły tylko UAM Poznań o 0,6 sekundy zdobywając medal srebrny. Niewiele gorzej spisała się sztafeta 4x50m stylem zmiennym w składzie Zuzanna Brzozowska, Paulina Zachoszcz, Oriana Kowalińska i Aleksandra Milewska zdobywając wśród Uniwersytetów srebrne medale tuż za Uniwersytetem Łódzkim  a w kategorii open przypłynęły na dobrym VI miejscu. Wśród panów jedynie Paweł Szczuka w konkurencji 100 m stylem zmiennym zdobył brązowy medal  w kategorii uniwersytetów  a sztafeta 4x50m stylem zmiennym w tej samej kategorii otarła się o medal /0,6 sekundy/zajmując IV miejsce.

W generalnej klasyfikacji wszystkich uczelni biorących udział w Mistrzostwach damska ekipa wywalczyła V miejsce natomiast w klasyfikacji uniwersyteckiej II miejsce ustępując tylko Uniwersytetowi Łódzkiemu. Mężczyźni wypadli gorzej bo w generalnej klasyfikacji  zajęli 34 miejsce natomiast wśród Uniwersytetów uplasowali się na VII pozycji.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »