Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Studentka UWM reprezentująca Klub Sportowy AZS UWM Joanna Zachoszcz wystartuje na Igrzyskach w Rio
Studentka UWM reprezentująca Klub Sportowy AZS UWM Joanna Zachoszcz wystartuje na Igrzyskach w Rio


 

Joanna Zachoszcz studentka prawa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego uzyskała kwalifikację olimpijską i wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Zawodniczka AZS UWM Olsztyn była ósma w zawodach kwalifikacyjnych na wodach otwartych na dystansie 10 kilometrów, które odbyły się w portugalskiej miejscowości Setubal. Na 20 pozycji uplasowała się druga z naszych zawodniczek studentka I roku turystyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Justyna Burska.

Joanna Zachoszcz  do mety dopłynęła na  ósmej pozycji, ze stratą ponad pięćdziesięciu dwóch sekund do triumfatorki, Chinki Xin Xin. To wystarczyło, by zawodniczka AZS UWM  mogła się cieszyć z awansu na Igrzyska, bowiem 9 najlepszych zawodniczek uzyskiwało kwalifikację olimpijską. W Rio de Janeiro wystąpi tylko dwadzieścia pięć kobiet, a nasz zawodniczka będzie jedną z dwunastu pań reprezentujących Stary Kontynent. Druga nasza reprezentantka Justyna Burska także płynęła w czołówce wyścigu, zajmując nawet premiowaną awansem na Igrzyska 6 pozycji.  Na ostatnich okrążeniach jednak spadła na 20 miejsce.

Joanna Zachoszcz jest pierwszą kobietą z Warmii i Mazur, która ma przepustkę na igrzyska w Rio de Janeiro. Serdecznie gratulujemy awansu na Igrzyska Olimpijskie Joannie Zachoszcz i jej trenerowi Jackowi Puciło.

 

Wyniki :
1. Xin Xin (Chiny)
2. Keri-Anne Payne (Wielka Brytania)
3. Samantha Arevalo (Ekwador)
4. Chelsea Gubecka (Australia)
5. Yumi Kida (Japonia)
6. Michelle Weber (RPA)
8. Joanna Zachoszcz (Polska)

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »