2.   Drużyna może składać się maksymalnie z 12 zawodników.

a)  W grze bierze udział 5 zawodników.

b)  Drużyny mogą być mieszane: kobiety i mężczyźni.

c)  W skład drużyny mogą wchodzić studenci, pracownicy wydziału (max. 3 osoby, przy czym jednocześnie na boisku może przebywać 2 pracowników) oraz studenci Erasmusa.

d)  Osoby studiujące na dwóch lub więcej wydziałach mogą reprezentować wyłącznie jeden z nich.

e)  Dodawanie nowych zawodników oraz wymiana zawodników dopuszczalne są do ostatniego meczu fazy grupowej.

f)  W przypadku udziału w meczu zawodnika niezgłoszonego, niebędącego studentem danego wydziału lub UWM, zespół, w którym wystąpił zawodnik przegrywa mecz walkowerem 20:0 i otrzymuje 0 punktów w klasyfikacji. W sytuacji powtórnego występu zawodnika nieuprawnionego, dany zespół zostaje zdyskwalifikowany, a wyniki wszystkich meczów tej drużyny zostaną anulowane.

g)  Przed każdym z meczów kapitan danego wydziału zobowiązany jest przedstawić skład swojej drużyny wraz z numerami albumu.

3.    W przypadku nie stawienia się zespołu na zawody, drużynie przeciwnej przyznawany
jest walkower 20:0. Dwukrotne niestawiennictwo zespołu na zawodach skutkuje dyskwalifikacją drużyny z całych rozgrywek. Ponadto wyniki wszystkich meczów tego zespołu zostaną anulowane.

4.    W grupach obowiązuje system gry „każdy z każdym”, bez rozgrywania rewanżu.
Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. W półfinale drużyny grają systemem:

a) I półfinał: drużyna z grupy A, która zajęła pierwsze miejsce w grupie, gra z drużyną
            z grupy B, która zajęła drugie miejsce w grupie,

b)  II półfinał: drużyna z grupy B, która zajęła pierwsze miejsce w grupie, gra z drużyną
            z grupy A, która zajęła drugie miejsce w grupie.

5.    Czas gry:

a)   Faza grupowa i ćwierćfinały: 2x12 minut. Czas zatrzymywany wyłącznie w 2 połowie w ostatniej minucie meczu. W każdej połowie drużynie przysługuje 1 czas.

b)   Półfinały i finały 4x8 minut. Czas zatrzymywany będzie wyłącznie w IV kwarcie
w ostatniej minucie. Każdej drużynie przysługuje 1 czas w pierwszej połowie oraz
2 czasy w drugiej połowie.

c)   W przypadku remisu, każda dogrywka będzie trwała 4 minuty. Czas zatrzymywany będzie wyłącznie w ostatniej minucie. W dogrywce każdej z drużyn przysługuje jeden czas.

6.    Zmiany zawodników: dopuszcza się tzw. „lotne” zmiany. Warunek - w tym samym momencie na boisku nie może przebywać więcej niż 5 zawodników tej samej drużyny. Naruszenie tej zasady będzie skutkować faulem technicznym. O zmianie nie trzeba informować sędziego.

7.    Stroje: w ramach posiadanych możliwości, zaleca się używanie jednakowych kolorów koszulek przez zawodników tej samej drużyny. Wskazane, aby na koszulkach był numer zawodnika.

8.    Pozostałe przepisy zgodnie z PZKosz.

9.    Terminarz: (drużyny mają prawo do 5 minutowej rozgrzewki przed każdym meczem).