Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Zawodnik AZS UWM Kacper Kozłowski złotym medalistą Halowych Mistrzostw Europy
Zawodnik AZS UWM Kacper Kozłowski złotym medalistą Halowych Mistrzostw Europy

Zawodnik AZS UWM Kacper Kozłowski złotym medalistą Halowych Mistrzostw Europy

Znakomicie  w Belgradzie na Halowych  Mistrzostwach Europy Seniorów w lekkiej atletyce spisała się polska sztafeta 4x400 metrów zdobywając złoty medal. Na pierwszej zmianie pobiegł zawodnik AZS UWM Kacper Kozłowski.

 Kacper Kozłowski biegnąc na pierwszej zmianie pobiegł znakomicie taktycznie. Najpierw spokojnie biegł na drugiej pozycji by zaatakować w końcówce wyprowadzając naszą sztafetę na pierwszym miejscu. Polacy już do końca nie oddali pierwszego miejsca. Na drugiej zmianie znakomicie pobiegł Łukasz Krawczuk, a na trzeciej młody Przemysław Waściński pomimo ataku zawodnika przekazał pałeczkę jako pierwszy Rafałowi Omelce. Srebrny medalista w biegu indywidualnym powiększył przewagę naszej sztafety i Polska zdobyła złoty medal.

To kolejny medal zawodnika AZS UWM Kacpra Kozłowskiego na imprezie międzynarodowej. Kacper Kozłowski brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w RIO, zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy w sztafecie 4x400 m. w Amsterdamie 2016 r.  brązowy medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400m. w Zurychu w 2014 r.
Trenerem Kacpra Kozłowskiego jest Zbigniew Kozłowski

Sztafeta 4 razy 400 metrów

1 Polska (Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Przemysław Waściński, Rafał Omelko) 3:06.99

2 Niemcy 3:07.80

3 Czechy 3:08.60

4 Francja 3:08.99

5 Ukraina 3:09.64

6 Turcja 3:15.97

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »