Aktualno¶ci arrow Futbol amerykański arrow Awans do finałów Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym
Awans do finałów Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym

Tenisi¶ci stołowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego po zajęciu 4 miejsca w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie zakwalifikowali się do finałów AMP czyli do 16-stki najlepszych drużyn akademickich w kraju. Jest to niew±tpliwy sukces naszych studentów na co dzień występuj±cych w rozgrywkach II ligi. Konkurencja była bardzo silna w szczególnie że występowali¶my w silnej strefie gdzie grały drużyny z województw: Mazowieckiego, Łódzkiego i Podlaskiego. Najważniejszym meczem był ćwierćfinał w który po zaciętym meczu pokonali¶my WSWFiT w Białymstoku który dał nam przepustkę do finałów.

Bardzo dobrze zaprezentował się także drużyna kobiet która zajęła 5 miejsce.

Skład zespołu UWM mężczyĽni : Michał Ogrodniczak, Cezary Bossowski, Kamil Jarmołowicz i Wojciech Dobrzyński, Szymon Naleziński

Skład zespołu UWM kobiety : Ewelina Karczewska, Zuzanan Chrulska, Joanna Ryba.

Wyniki:

Grupa

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Uniwersytet Medyczny w Łodzi 3:0

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 1:3

Wojskowa Akademia Techniczna - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 1:3

Tabela

1.Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego 6 9:2 29:13

2.Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 5 7:3 25:13

3.Wojskowa Akademia Techniczna 4 3:6 12:18

4.Uniwersytet Medyczny w Łodzi 3 1:9 5:27

Ćwierćfinał

WSWFiT w Białymstoku - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 2:3

Półfinał

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Akademia Leona KoĽmińskiego 0:3

o 3 miejsce

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego 1:3

Klasyfikacja końcowa

1. Akademia Leona KoĽmińskiego

2. Szkoła Główna Handlowa

3. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

5. Politechnika Warszawska

6. Politechnika Łódzka

7. Społeczna Akademia Nauk w Łodzi

8. WSWFiT w Białymstoku

9. Wojskowa Akademia Techniczna

10. Uniwersytet Łódzki

11. Akademia Sztuki Wojennej

12. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny

13. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Kobiety

Grupa

Uniwersytet Łódzki - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 1:3

Akademia Leona KoĽmińskiego - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 3:0

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego 2:3

Tabela

1. Akademia Leona KoĽmińskiego 6 9:0 27:0

2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego 5 6:5 19:17

3. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie 4 5:7 17:22

4. Uniwersytet Łódzki 3 1:9 3:27

o 5 miejsce

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie - Wojskowa Akademia Techniczna 3:2

Końcowa klasyfikacja

1. Akademia Leona KoĽmińskiego

2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

3. Politechnika Łódzka

4. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

5. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

6. Wojskowa Akademia Techniczna

7. Uniwersytet Łódzki

8. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »