Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Podsumowanie udziału reprezentacji UWM na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu.
Złoty medal Pauliny Zachoszcz na Akademickich Mistrzostwach  Polski w pływaniu

W dniach 21-23 kwietnia 2017 odbyły się na pływalni Aqua Lublin Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu  w których wzięła udział reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W tej sportowej imprezie uczestniczyło prawie 900 zawodniczek i zawodników z 77 uczelni z całego kraju, a wśród nich olimpijczycy, reprezentanci Kraju oraz wielu Mistrzów Polski. Najlepiej z naszych studentów wypadła Paulina Zachoszcz  z  II roku Wydziału Teologii,  która w klasyfikacji ogólnej /wszystkie uczelnie/zdobyła złoty medal w konkurencji 100 m. stylem klasycznym oraz srebrny na dystansie  50 m. W klasyfikacji uniwersytetów brązowy medal na 100 m. stylem grzbietowym wywalczyła studentka I roku Wydziału Ekonomii Monika Walendzewicz, a zespół sztafetowy kobiet 4 x 50 m. stylem zmiennym w klasyfikacji uniwersytetów również zajął III miejsce. O  olbrzymiej konkurencji może świadczyć fakt, że nasze zawodniczki ten brązowy medal wywalczyły z przewagą zaledwie 0,03 sekundy. Oprócz dwóch wyżej wymienionych w tej sztafecie popłynęły: Monika Piwońska II rok Wydziału Nauk Technicznych oraz Alicja Szczytko studentka III roku Wydziału Geodezji, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Ogólnie po podsumowaniu wszystkich wyników UWM został sklasyfikowany na V miejscu wśród Uniwersytetów w Polsce. To niezłe miejsce mogło być lepsze gdyby nie absencja kilku dobrych zawodniczek. Panowie wypadli gorzej mimo poprawionych rekordów życiowych i niezłych indywidualnych  rezultatów.

Reprezentacja UWM

Paulina Zachoszcz I miejsce 100 m. st. klasycznym oraz II miejsce 50m. st. klasycznym

Monika Walendzewicz III miejsce 100 m.  st. grzbietowym

Brązowe medalistki 4 x 50 st.zmiennym:A.Szczytko, M.Walendzewicz, M. Piwońska, P.Zachoszcz

« poprzedni artykuł   następny artykuł »