Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Podsumowanie udziału Pucharu Zarządu Głównego AZS w piłce nożnej kobiet
Podsumowanie udziału Pucharu Zarządu Głównego AZS w piłce nożnej kobiet

 

 

 

I puchar Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego

w piłce nożnej kobiet

 

               Kobieca piłka nożna  w Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim oraz śrdowisku akademickim w Polsce bardzo prężnie rozwija się już ponad 10  lat. Jest to halowa odmiana tej dyscypliny sportowej- futsal. Gra się w halach sportowych w piecioosobowych składach.  W tym roku, aby wyjść naprzeciw temu zainteresowaniu AZS po raz pierwszy zorganizował turniej na boiskach otwartych. Zaproponowany wariant to piłka nożna rogrywana na boiskach typu ,,orlik" zespołów sześcioosobowych. Zawody zostały przygotowane przez Organizację Środowiskową AZS Wielkopolski jako ,,I turniej Zarządu Głównego AZS  w piłce nożnej kobiet". Do zawodów w randze Mistrzostw Polski AZS zgłosiło się 6 reprezentacji: Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Pedagogiczny Kraków, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Mecze rozgrywano systemem  ,,każdy z każdym".

     Nasza reprezentacja w składzie: Aleksandra Kojadyńska, Sylwia Benecka, Martyna Dulęba, Małgorzata Janicka, Monika Jasińska, Julia Klonowska, Klaudia Romanowska, Marta Smolińska, Ola Tchórz, Nina Michalska, Magdalena Żuchowska, Ewa Fidut, Teresa Gruźlewska uzyskała nastepujące wyniki:

UWM – UPP              8:0      

UWM– UG                1:3

UWM – UAM            3:0                  

UWM– UPK                          0:3

UWM – AWF            2:1

Te rezultaty pozwoliły na zajęcie trzeciego miejsca. Na szczególne podkreślenie zasługuje postawa naszych piłkarek w meczu o brązowy medal. Dziewczyny do meczu wyszły bardzo zdeterminowane i chociaż przegrywały 1: 0 z AWF Poznań, to w drugiej połowie doprowadziły do remisu, a w samej końcówce po stałym fragmencie doprowadziły do zwycięstwa 2: 1 i eksplozji radości.        

 

Ostateczna kolejność

I    UG      Gdańsk

II   UPK    Kraków          

III UWM  Olsztyn          

IV AWF   Poznań                       

V   UPP    Poznań                       

VI UAM  Poznań                       

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »