Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Awans piłkarzy nożnych UWM do finałów Akademickich Mistrzostw Polski
Awans piłkarzy nożnych UWM do finałów Akademickich Mistrzostw Polski

Znakomicie spisała się reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego podczas turnieju eliminacyjnego do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej który odbył się w dniach 21-24.05.2017 r. w Łodzi. Nasi studenci zajęli 2 miejsce i tym samym znaleźli się w gronie 16 najlepszych drużyn akademickich w Polsce. Turniej finałowy odbędzie się  jest w  dniach 04-07.06 2017 r. w Lesznie.

Drużyna UWM w eliminacjach zremisowała z Politechniką Łódź 0:0, następnie pokonała Politechnikę Warszawa 2:0. W decydującym meczu z SGGW Warszawa naszym studentom wystarczał remis. Ostatecznie pomimo wielu szansach naszej drużyny mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1 dający naszej drużynie awans do finałów AMP. W meczu o 1 miejsce po rzutach karnych 4:5 przegraliśmy z Uniwersytetem Warszawskim.

Skład reprezentacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:

Konrad Kierstan, Kacper Nawrocki, Łukasz Galik, Piotr Suchocki, Andrzej Skindel, Konstanty Karkulowski, Paweł Osasiuk, Łukasz Szumski, Paweł Rutka, Cezary Korbus, Norbert Bucholz, Tomasz Osieczko, Mohamadou Bah, Filip Zawalich.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »