Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Relacja z udziału reprezentacji UWM w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowbordzie.
Relacja z udziału reprezentacji UWM w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowbordzie.

W dniach 01.03-03.03.2018r na stoku Skolnity Ski & Bike w Wiśle odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie organizowane przez AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W rywalizacji wzięło udział 129 zawodniczek i 128 zawodników z 37 polskich uczelni. Hasło przewodnie tegorocznych AMP brzmiało „May the snow be with you”, co znalazło odzwierciedlenie w znakomitych warunkach panujących na stoku.
            Reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego składała się z 9 zawodników. Byli to Grzegorz Konecko, Piotr Zubel, Szymon Maciejewski, Paweł Lipiński, Kaja Majewska, Angelika Pasternak, Angelika Baranowska, Agnieszka Burak oraz Karolina Cholewa. Trasa nie należała do najprostszych jednak nasi snowboardziści świetnie poradzili sobie z pokonaniem slalomu giganta. Aż czworgu z nich udało się dostać do półfinału. Tym sukcesem mogą pochwalić się Grzegorz Konecko, Piotr Zubel, Angelika Baranowska oraz Karolina Cholewa. Ostatnim etapem zawodów był finał, do którego przystępowało 40 zawodników i 40 zawodniczek. Naszą drużynę dumnie reprezentował Grzegorz Konecko, który po dwóch znakomitych przejazdach uplasował się na 21. miejscu w klasyfikacji generalnej i miejscu 8. w klasyfikacji uniwersytetów. Najlepszy wynik spośród naszych zawodniczek w klasyfikacji indywidualnej osiągnęła Angelika Baranowska. W klasyfikacji drużynowej uniwersytetów chłopcy reprezentujący UWM zajęli 7. miejsce, natomiast dziewczęta miejsce 8.

Slalom gigant nie był jednak jedyną konkurencją na tegorocznych AMP. W ramach Pucharu ZG AZS zorganizowano również zawody w banked slalomie – dyscyplina zdecydowanie bardziej skierowana dla zwolenników freestylowej jazdy na snowboardzie. W zawodach wzięło udział 83 zawodników, każdy posiadający dwie próby na pokonanie toru. O zwycięstwie decydował najlepszy czas. W tej konkurencji nasi studenci również pokazali klasę. W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn najlepszym z drużyny okazał się Piotr Zubel, zajmując miejsce 17., natomiast wśród kobiet była to Kaja Majewska zajmująca miejsce 8. Drużynowo chłopcy znaleźli się na miejscu 8, a dziewczęta na miejscu 4! Trzymamy kciuki aby ta dyscyplina zdała egzamin i pojawiła się jako konkurencja w ramach Akademickich Mistrzostw Polski.  

Tegoroczne AMPy zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych, a z pewnością pełnych wrażeń, emocji i świetnej zabawy. W końcu nie przypadkowo jednym z kolokwialnych rozwinięć skrótu AZS jest Atmosfera Zabawa Sport.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »