Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Relacja z udziału studentów UWM w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim
Relacja z udziału studentów UWM w Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim

W dniach 04.03-08.03 studenci z Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie uczestniczyli w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim na stoku Harenda w Zakopanem. Na listach startowych pojawili się przedstawiciele aż 52 polskich uczelni. W tym roku pogoda była znakomita i nie  przeszkodziła organizatorom w świetnym przygotowaniu tras konkursowych.

Rywalizacja na śniegu przebiegała w dwóch konkurencjach w slalomie gigancie i w slalomie. Pierwsza konkurencja odbyła się w poniedziałek (05.03). W tym dniu zawodnicy zmierzyli się z kwalifikacjami w slalomie gigancie, a po południu odbył się finał tej konkurencji.  O godzinie 8 rano swoją rywalizacje rozpoczęli panowie. UWM reprezentowali Grzegorz Konecko, Piotr Zubel, Paweł Trzak oraz Szymon Maciejewski. Kobiety wystartowały zaraz po panach, a reprezentantkami naszej uczelni były Kaja Majewska, Karolina Cholewa oraz Anna Otfinowska.  Drugiego dnia zawodnicy zmagali się z trudniejszą technicznie trasą slalomu. W tej konkurencji UWM reprezentowali ci sami zawodnicy. Mimo iż tegoroczna trasa była ciężka i wielu zawodników nie ukończyło swoich przejazdów to nasi reprezentanci poradzili sobie świetnie i wszyscy dojechali do mety. Najlepsze czasy zarówno w slalomie gigancie jak i w slalomie osiągnęli z naszej reprezentacji trener Grzegorz Konecko oraz Kaja Majewska.

Cieszymy się, że wszyscy nasi  reprezentanci ukończyli  swoje przejazdy bez dyskwalifikacji. Choć nikt nie dostał się do finałów to mimo wszystko możemy  zaliczyć tegoroczne AMPy do udanych, gdyż trzeba pamiętać, iż nasze możliwości szkolenia umiejętności na stoku są ograniczone. Na koniec chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych narciarzy i snowboardzistów na treningi łączonej sekcji narciarsko-snowboardowej.

 

mgr Grzegorz Konecko, Paweł Trzak

ImageImageImageImageImageImage 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »