Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Międzywydziałowe Mistrzostwa UWM w Szachach 2018
Międzywydziałowe Mistrzostwa UWM w Szachach 2018


 

 

Na przełomie kwietnia i maja 2018 odbyły się Międzywydziałowe Mistrzostwa UWM w Szachach. Złoty medal zdobyła drużyna Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w składzie: Iga Lechowicz i Janusz Pryczkowski. 

Walka o tytuł mistrzowski rozstrzygnęła się w ostatniej rundzie. Wydział Medycyny Weterynaryjnej (29 pkt.) wyprzedził o 0,5 pkt. Wydział Bioinżynierii Zwierząt (28,5 pkt.) reprezentowany przez Tomasza Chojnowskiego i Kamila Otowskiego. Brązowy medal zdobył Wydział Nauk o Środowisku (27,5 pkt.) w składzie: Sławomir Czerwiński i Paweł Giedziuszewisz.

 

W Mistrzostwach wzięło udział 10 wydziałów. Rozgrywki  zostały podzielone na cztery etapy i przeprowadzone systemem kołowym, tempem gry szachów aktywnych.

 

Klasyfikacja drużynowa wydziałów:

1. Wydział Medycyny Weterynaryjnej

2. Wydział Bioinżynierii Zwierząt

3. Wydział Nauk o Środowisku

4. Wydział Nauk Ekonomicznych

5. Wydział Teologii

6. Wydział Nauk Technicznych

7.Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa

8. Wydział Humanistyczny

9. Wydział Matematyki i Informatyki

10. Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

 

W klasyfikacji indywidualnej walka o tytuł mistrzowski również rozstrzygnęła się w ostatniej rundzie. Student WNOŚ Sławomir Czerwiński (17 pkt.) wyprzedził za pomocą punktacji pomocniczej studentkę WMW Igę Lechowicz (17 pkt.) i zajął I miejsce. Na III miejscu uplasował się Leszek Grala z dorobkiem 16 pkt.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »