Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Relacja z Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej 13-15.05.2018 r. w Warszawie.
Relacja z Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej 13-15.05.2018 r. w Warszawie.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej

 

                Znakomicie spisała się drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w eliminacjach Akademickich Mistrzostw Polski  w piłce nożnej awansując do najlepszej szesnastki drużyn akademickich w Polsce. Na turnieju  w Warszawie w dniach 13-15.05. 2018 r. w Ośrodku Piłkarskim Bemowo nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce i w ten sposób wywalczyła sobie miejsce w turnieju finałowym które odbędzie się w dniach 13-16.06. 2018 r. w Gdańsku.

Turniej rozpoczął się od meczu z Uniwersytetem Łódzkim. Mecz zakończył się mimo przewagi naszej drużyny remisem 1:1. W następnym meczu już wyraźnie pokonaliśmy Politechnikę Warszawa 3:1. Ostatni mecz grupowy decydował o tym kto znajdzie się w czołowej czwórce turnieju. W meczu z Uniwersytetem Warszawskim posiadaliśmy zdecydowaną przewagę pokonują faworytów turnieju 3:0.

W finale po rzutach karnych nasz zespół zwyciężył 5:4 Szkołę Główną Gospodarki Wiejskiej Warszawa i w ten sposób awansując do turnieju finałowego w Gdańsku. W nagrodę nasi zawodnicy otrzymali bon na sprzęt sportowy w wysokości 1 800 zł.

Kolejność drużyn:

1.       Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

2.       Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

3.       Szkoła Główna Handlowa

4.       Politechnika Warszawa

5.        Uniwersytet Warszawski

6.        Politechnika łódzka

7.       Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie

8.       Uniwersytet Łódzki

9.       Uniwersytet Medyczny w Łodzi

    

 

Skład reprezentacji Uniwersytetu warmińsko-Mazurskiego:

 Jacek Gagacki, Błażej Borowski,  Paweł Rutka,  Filip Zawalich, Cezary Korbus,  Junior Bah,  Hubert Leszczenko,  Konstanty Karkulowski,  Artur Bodalski,  Michał Walczuk,  Konrad Kierstan
Kacper Nawrocki, Radosław Olszewski

Image 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »