Aktualności arrow Futbol amerykański arrow Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej Gdańsk 10-13.06.2018 r.
Finał Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej Gdańsk 10-13.06.2018 r.

W Gdańsku zakończył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. W rywalizacji 16 najlepszych drużyn akademickich w Polsce znalazła się drużyna Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, która awans wywalczyła wygrywając turniej półfinałowy w Warszawie. Po cichu zarówno zawodnicy jak i trenerzy liczyli na miejsce w czołówce zawodów. Niestety po trzech bardzo wyrównanych meczach ostatecznie drużyna UWM została sklasyfikowana na miejscu 13-16. Kluczowym dla wyniku turnieju był mecz z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach. Prowadziliśmy w tym spotkaniu 1:0, przeciwnik wyrównał w 50 minucie z rzutu karnego z decydującą bramkę straciliśmy na dwie minuty przed końcem spotkania. Spotkania z Uniwersytetem Szczecińskim i Uniwersytetem Śląskim Katowice miały podobny przebieg po stracie przez naszą drużynę bramki nasi przeciwnicy skutecznie bronili wyniku.