FUTSAL - Regulamin

·Drużyna może składać się maksymalnie z 12 zawodników (studentów, pracowników wydziału (dopuszczalna liczba 4), studentów Erasmusa)

·W grze bierze udział 4 zawodników plus bramkarz

·Czas trwania zawodów: dwie połowy 10-minutowe (ze zmianą stron po pierwszej połowie, maksymalnie 2-minutowa przerwa między połowami)

·Każda drużyna powinna występować w koszulkach jednego koloru

·W grupach gramy systemem „każdy z każdym” bez rewanżu. Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup

·W przypadku takiej samej ilości punktów dwóch drużyn o pozycji w tabeli decyduje:

1 .wynik meczu bezpośredniego pomiędzy tymi drużynami

2. bilans bramek,

3. zdobyte bramki

·W przypadku takiej samej ilości punktów trzech lub więcej drużyn rozpisana zostaje „mała tabela”, a o pozycji zadecyduje:

1. bilans bramkowy

2. zdobyte bramki

·Osoby studiujące na dwóch lub więcej wydziałach mogą reprezentować wyłącznie jeden z nich

·Podczas losowania fazy grupowej rozstawione zostają wydziały, które w ubiegłym roku akademickim zajęły miejsca od pierwszego do czwartego (nie dotyczy rozgrywek mężczyzn)

·Drabinka fazy pucharowej zostaje ustalona przed rozpoczęciem rozgrywek i jest załączona w terminarzu

·W przypadku braku rozstrzygnięcia zwycięzcy w regulaminowym czasie gry, o awansie decydują rzuty karne (3 serie), jeżeli zwycięzca nadal nie zostanie wyłoniony zarządza się kolejną serię (do momentu rozstrzygnięcia). Podpunkt dotyczy wyłącznie fazy pucharowej.

·Przed rozpoczęciem rozgrywek kapitan bądź koordynator danego wydziału zobowiązany jest przedstawić skład swojej drużyny wraz z numerami albumu

·Dodawanie nowych zawodników oraz wymiana zawodników dopuszczalne są do ostatniego meczu fazy grupowej

·Student, który rozpoczyna rok akademicki, a z różnych względów go nie kończy jest dopuszczony do dokończenia rozgrywek

·W przypadku udziału w meczu zawodnika niezgłoszonego, nie będącego studentem danego wydziału lub UWM zespół w którym wystąpił przegrywa mecz walkowerem 5:0

·W przypadku nie przybycia lub spóźnienia się drużyny na mecz bez wcześniejszego uprzedzenia organizatora zawodów, nakłada on na drużynę karę w postaci walkowera

·W przypadku opuszczenia przez drużynę jednego meczu przyznawany jest walkower

·W przypadku nie pojawienia się drużyny na więcej niż jednym spotkaniu zostaje ona zdyskwalifikowana wraz z 8 ujemnymi punktami w ogólnej klasyfikacji sportowej Ligi Wydziałów

·Wszelkie zażalenia i protesty wydziały mogą zgłaszać w ciągu 24 godzin od zakończenia meczu

·Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga organizator

·Wszyscy uczestnicy rozgrywek oraz kibice są zobowiązani do przestrzegania regulaminu umieszczonego wewnątrz obiektu rozgrywania zawodów