I Studencki Kongres Nauk Ekonomicznych i Społecznych pt. "Strategia-Taktyka-Ekonomia-Rozwój" Wrocław –Karpacz 2012 PDF Drukuj
piątek, 20 stycznia 2012 21:24

W dniach 13-15 stycznia reprezentantki Creative: Monika Dąbrowska i Urszula Marcinkowska ruszyły na podbój Wrocławia, biorąc udział w Ogólnopolskiej Konferencji, z referatem pt. "Postawy studentów wobec kształtowania kariery zawodowej". Praca powstała na podstawie badań naukowych przeprowadzonych na temat postaw studentów UWM-u wobec kształtowania ich przyszłej kariery zawodowej. Program konferencji obejmował zaś 3 dni i całą moc interesujących punktów.

Pierwszy dzień poświęcono oficjalnym wystąpieniom wielu ważnych osób uczestniczących w Kongresie, jedną z nich był Poseł do Parlamentu Europejskiego – P. Andrzej Grzyb, który poruszył w swojej wypowiedzi kwestię Prezydencji Polski w UE. Wystąpieniami zaszczycili nas również: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego - Dariusz Klimczak, Dyrektor Departamentu Obszarów Wiejskich i Rolnictwa - UMWD Dr Bogusław Wijatyka, prof. Cezary Kabała oraz były wicepremier i minister finansów prof. Grzegorz Kołodko, który w interesujący sposób przeprowadził wykład nt aktualnej sytuacji polskiej i europejskiej gospodarki, skłaniając tym samym obecnych do dyskusji. Program piątku zakończył się atrakcyjnym akcentem- nocnym zwiedzaniem Wrocławia wraz z przewodnikiem. Kolejną atrakcją była wyprawa w stronę Karpacza.

Następny dzień został przeznaczony na wystąpienia uczestników i przedstawienia wyników badań w formie kilkominutowych prezentacji. Zostały one urozmaicone szkoleniem nt. „Sztuki Wystąpień Publicznych i Autoprezentacji”, które zawierało wielu cennych wskazówek na przyszłość, jak i pomogło zweryfikować 'na świeżo' sposób prezentacji własnych prac. Cały dzień obrad i dyskusji zwieńczyła uroczysta kolacja, na której wręczono dyplomy uczestnictwa w Kongresie oraz certyfikaty ukończenia szkolenia. Połączono ją z balem przebierańców, na którym oprawę muzyczną zapewniała profesjonalna orkiestra. Każdy uczestnik zadbał o godne zwrócenia uwagi przebranie, co dla Creatywnych nie było problemem.

Ostatni dzień Konferencji przeznaczono na poznanie uroków Karpacza, co dostarczyło kolejnych, niezapomnianych wrażeń. Jazda wyciągiem, przemierzanie szlaków zaśnieżonych wzgórz i podziwianie widoków pięknych gór pozwoliły wszystkim wyjechać z tego miejsca z uśmiechem, zadowoleniem oraz świadomością poszerzenia swoich horyzontów i chęcią dalszego rozwoju.

opr. Monika Dąbrowska