Wiadomości UWM

Wiadomości Uniwersyteckie, to bezpłatne pismo, które można znaleźć w budynkach Uniwersytetu. Wszyscy, którym nie uda pozyskać gazety, o tym, co w UWM-ie piszczy, mogą czytać w wersji elektronicznej dostępnej na uniwersyteckiej stronie. Dużą część artykułów tworzą sami studenci, pracownicy oraz profesorowie UWM.

Na stronicach Wiadomości Uniwersyteckich publikowane są aktualne informacje, relacje z obrad senatu uniwersyteckiego, uroczystości, a także eseje, czy sylwetki profesorów. Na łamach pisma toczone są gorące dyskusje, prezentuje się też informacje o obronionych pracach doktorskich, habilitacyjnych, relacje z konferencji, materiały popularyzujące wyniki badań naukowych oraz innowacyjnych. Jednym słowem, wszystko, bez czego żaden Żak, czy pracownik UWM-u obejść się nie może.