MSKN 2012 PDF Drukuj Email
sobota, 19 maja 2012 11:14

15-16.-5.2012 r. już po raz 41. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zgromadził najbardziej ambitnych, aktywnych i twórczych studentów. Okazją ku temu było Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych, któremu w tym roku przyświecało hasło „Koła naukowe szkołą twórczego działania”.

MSKN, to wydarzenie o charakterze interdyscyplinarnym, a jego celem była wymiana osiągnięć studenckich kół naukowych funkcjonujących na uczelniach wyższych zarówno w kraju, jak i za granicą.

W tym roku Żacy mogli prezentować wyniki swoich badań, przemyśleń w następujących sekcjach:

• kształtowania i ochrony środowiska
  • nauk biologicznych
  • nauk ekonomicznych
  • nauk geodezyjnych
  • nauk humanistycznych
  • nauk matematycznych i informatycznych
  • nauk medycznych
  • nauk o żywności
  • nauk pedagogicznych
  • nauk politycznych
  • nauk prawnych
  • nauk społecznych
  • nauk technicznych
  • nauk weterynaryjnych
  • nauk zootechnicznych i produkcji zwierzęcej
  • produkcji roślinnej

Rosnąca popularność oraz prestiż wydarzenia w tym roku zachęciła do udziału w MSKN około 500-set studentów, w wyniku czego powstała ośmiuset-stronicowa publikacja. Przygotowane prezentacje naukowe zostały skonfrontowane z wiedzą i doświadczeniem jury, które w każdej sekcji wyłoniło szczęśliwego zwycięzcę. Wyniki swoich badań przedstawiali oczywiście również członkowie Creative: Ewa Kokolus i Marlena Kalitka z pracą pt "Wizerunek pożądanego pracodawcy w oczach studentów".

Jednak seminarium, to nie tylko sposobność do dzielenia się wiedzą, studenci mieli również okazję poznać malowniczy olsztyński campus i region, co zapewniło wieczorne ognisko  i karaoke oraz rejs statkiem na trasie Ostróda-Miłomłyn połączony ze zwiedzaniem Ostródy.

Intensywne prace związane z przygotowaniem MSKN; pozyskiwanie partnerów, opracowywanie publikacji, harmonogramu i wiele innych, trwały już od początku roku akademickiego. Ten zaszczyt i wyzwanie jednocześnie spoczęło w tym roku na Kole Naukowym Pszczelarzy oraz Creative, jako kole współorganizującym. Uczestnictwo w tak dużym projekcie dało nam szansę niewyobrażalnego rozwoju umiejętności i kompetencji, by przy realizacji innych wydarzeń działać sprawniej i z jeszcze większym rozmachem.

opr. Agata Zielińska

Poprawiony: niedziela, 20 maja 2012 14:18