V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z cyklu Trendy w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi PDF Drukuj
sobota, 27 października 2012 10:10

W dniach 18-19 października 2012 r. w Łodzi odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z cyklu Trendy w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi. Tematem przewodnim była „Jakość zarządzania zasobami ludzkimi we współczesnych organizacjach”. Organizatorami było Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi „Exeprience” działające przy Katedrze Systemów Zarządzania i Innowacji Politechniki Łódzkiej. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski reprezentowały w konferencji członkinie Creative: Karola Nosek oraz Urszula Marcinkowska.

Konferencję rozpoczął interesujący wykład Waldemara Dziwniela na temat „Znaczenia mentoringu w budowaniu jakości kompetencji menadżerskich”. Potem, w jej trakcie, odbywały się dyskusje o światowych trendach, nowych metodach rozwoju zasobów ludzkich, wizjach i działaniach współczesnych organizacji, a przede wszystkim o podejściu jakościowym do zagadnień z tematyki HR.

Następnie przyszedł czas studentów i ich wystąpień. Tematem referatu prezentowanego przez Creative było ''Znaczenie szkoleń w rozwoju zasobów ludzkich organizacji". Nasze badania wykazały, iż pracownicy zdają sobie sprawę z istotności udziału w szkoleniach. W pracy przedstawiony został także problem, jakim jest rzadkość dokonywania oceny szkoleń oraz efektów pracy podwładnych przez przełożonych. Uczestnicy konferencji chętnie dyskutowali na powyższy temat, a także zainspirowali nas ciekawymi pomysłami do następnych badań.

Całość zwieńczył oficjalny bankiet, gdzie z poluzowanym już krawatem można było porozmawiać na wszelakie tematy oraz zbudować nowe znajomości. Jako członkinie SKN ZLL szybko nawiązałyśmy kontakt z przedstawicielami „Exeprience”, koła organizującego, którzy opowiadali nam o swojej działalności i pomysłach.

Drugi dzień rozpoczął się wykładem pana Tomasza Mnicha na temat „Jak zbudować kulturę organizacyjną nastawioną na innowacje i zmiany?”. Po przerwie kawowej przyszedł czas na szkolenia. Można było dokonać wyboru spośród tak fascynujących tematów, jak: „Budowanie kompetencji menadżerskich w kontekście jakości zarządzania”, czy „Zarządzanie talentami”. Wraz z posumowaniem, konferencja dobiegła końca i przyszedł niestety czas powrotu...

Mamy jednak nadzieję, że to nie ostatnia nasza konferencja w Łodzi!

opr. Karola Nosek