Patroni medialni

Z dnia na dzień robimy coraz więcej, działamy coraz prężniej. Wiele wydarzeń, w które się angażujemy, wymagają odpowiedniej promocji i nagłośnienia, dzięki czemu możemy zapraszać do współpracy i dzielić się swoimi pomysłami z coraz szerszym gronem. Taką możliwość daje nam patronat medialny radia UWM FM oraz Wiadomości Uniwersyteckich.

 

Wiadomości UWM

Wiadomości Uniwersyteckie, to bezpłatne pismo, które można znaleźć w budynkach Uniwersytetu. Wszyscy, którym nie uda pozyskać gazety, o tym, co w UWM-ie piszczy, mogą czytać w wersji elektronicznej dostępnej na uniwersyteckiej stronie. Dużą część artykułów tworzą sami studenci, pracownicy oraz profesorowie UWM.

Na stronicach Wiadomości Uniwersyteckich publikowane są aktualne informacje, relacje z obrad senatu uniwersyteckiego, uroczystości, a także eseje, czy sylwetki profesorów. Na łamach pisma toczone są gorące dyskusje, prezentuje się też informacje o obronionych pracach doktorskich, habilitacyjnych, relacje z konferencji, materiały popularyzujące wyniki badań naukowych oraz innowacyjnych. Jednym słowem, wszystko, bez czego żaden Żak, czy pracownik UWM-u obejść się nie może.

 

Radio UWM FM działalność rozpoczęło oficjalnie w czerwcu 2001 roku, nadając od tego czasu bezustannie program radiowy. Historia rozgłośni  jest ściśle związana z Radiem Kortowo, które było prekursorem tego typu działalności w Olsztynie. UWM FM powstało na podwalinach wspomnianej stacji, m. in. nadając z tej samej lokalizacji co jego poprzednik.

Właścicielem stacji od momentu jej powstania jest Uniwersytet Warmińsko – Mazurski.
Radio UWM FM, będąc własnością uniwersytetu, nabiera szczególnego, niepowtarzalnego charakteru w skali regionu, stając się kuźnią młodych talentów dziennikarskich. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż główna część załogi tworzącej program stacji to osoby młode, bardzo często będące w trakcie zdobywania wyższego wykształcenia.

Według zapisów koncesyjnych Radio UWM FM jest rozgłośnią lokalną, nadającą w Olsztynie i jego okolicach na częstotliwości 95.9 FM (do 30 km) oraz przez internet: www.uwmfm.pl . Skupia się na tematyce akademickiej oraz kulturalnej. Format muzyczny stacji został dobrany w sposób, który zapewniałby jej dotarcie do pożądanej grupy docelowej, czyli młodzieży.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Uwierz W Muzykę, czyli UWM FM, to stacja nadająca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na antenie radia miejsce znalazły różnorodne gatunki muzyczne, od pop-u, przez reggae i muzykę alternatywną po klasyczny rock. A wszystko to w celu zaspokojenia najbardziej wybrednych gustów i uszu. Stacja stawia na zanikające już powoli w radiofonii programy autorskie. Oprócz programów typowo muzycznych nie braknie tu również audycji o tematyce filmowej, kulturalnej, ekologicznej, czy listy przebojów. Charakter radia i prezentowana na 95.9 muzyka niewątpliwie do sztampowych nie należy i wyróżnia się na tle propozycji innych stacji.