SIFE
Wyłącz światło - włącz myślenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 maja 2012 16:57

O projekcie

Projekt „Wyłącz światło – włącz myślenie” jest pomysłem, którego okres realizacji jest przewidziany na miesiące kwiecień – czerwiec 2012 r. na terenie Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Przyświecające mu cele to:

  • redukcja zużycia energii elektrycznej na terenie wybranych budynków Kortowa oraz obniżenie rachunków ponoszonych przez Uniwersytet na rzecz opłat za energię elektryczną,
  • zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska wynikającego z produkcji energii,
  • budowa świadomości ekologicznej społeczności akademickiej,
  • kształtowanie nawyku oszczędzania energii elektrycznej przez studentów i wszystkich pracowników Uczelni na jej terenie oraz „przenoszenie” takich rozwiązań do innych środowisk.

Ideą projektu „Wyłącz światło – włącz myślenie” jest wzmocnienie świadomości ekologicznej wszystkich, którzy żyją, mieszkają, uczą się/pracują na terenie kampusu uniwersyteckiego, Kortowie. Pozwala studentom realizować własne pomysły i wcielać w życie idee, których założeniem jest rozwiązanie problemu zdiagnozowanego w najbliższym otoczeniu zgodnie z zasadą Students In Free Enterprise – Studenci dla Przedsiębiorczości.

Projekt narodził się w Koło Naukowym Zarządzania Zasobami Ludzkimi Creative, działającym przy Katedrze Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z Creative wyłoniło się grono osób zainteresowanych działaniem na rzecz lokalnej społeczności, jego opiekunem została zaś dr Sylwia Stachowska.

Honorowy patronat nad projektem objął rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. Józef Górniewicz. Partnerami projektu są ponadto: HD Print oraz JASAM.

 

Wiadomości Uniwersyteckie -o projekcie "Wyłącz światło - włącz myślenie"

Str. 21.

http://www.uwm.edu.pl/uploads/files/wiadomosci-uniwersyteckie/wumajinterneti.pdf

Poprawiony: niedziela, 02 marca 2014 17:10
 
SIFE - nasza broszurka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 13 maja 2012 16:42

Poprawiony: niedziela, 02 marca 2014 17:06