Katedra Filologii Germańskiej UWM

dr hab. Mariola Jaworska

Stopnie naukowe i zawodowe:

2019 – doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, specjalność: językoznawstwo germańskie (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

2008 – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa (Uniwersytet Warszawski)

2006 – magister w zakresie filologii germańskiej (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

Zainteresowania badawcze:

Kształcenie i doskonalenie nauczycieli języków obcych w perspektywie polityki i praktyki edukacyjnej; indywidualizacja procesu nauczania języków obcych; uczenie się i nauczanie języków obcych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z dysleksją rozwojową; strategie uczenia się języków obcych.

Wykaz publikacji

Konferencje naukowe