Katedra Filologii Germańskiej UWM

Konkursy i nagrody

Konkurs recytatorski

28.05.2019 roku w Auli Teatralnej na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie odbył się konkurs recytatorski poezji niemieckiej studentów germanistyki. Studenci zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze takich poetów jak J. W. Goethe, J. von Eichendorff, L. Uhland, M. Claudius, M. Kaleko i in.
Trzyosobowe jury: dr Achim Seiffahrt, dr Alina Kuzborska oraz studentka III roku Małgorzata Sadowska oceniło talenty recytatorskie młodych germanistów.

I miejsce zdobyła Justyna Laskowska z III roku
II miejsce – Klaudia Łada z I MU
III miejsce – Claudia Wemhoff i Agnieszka Walat z II roku oraz Dariusz Grygas z I roku.
IV miejsce – Aleksandra Ćwiklińska z II roku oraz grupa pod przewodnictwem Michała Augustynowicza wspierana przez Paulinę Krauze i Pawła Zaleskiego.

Nagrodę publiczności, która dzielnie głosowała w czasie konkursu, zdobyła studentka I MU Klaudia Łada.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Zdjecia: (3 soby)  jury konkursu
10 osób: uczestnicy konkursu recytatorskiego wraz z pomysłodawcą konkursu – dr Achimem Seiffarthem
grupowe: studenci germanistyki – uczestnicy i arbitrzy konkursu

KATEDRA