Filologia Germańska UWM

Praca organizacyjna

- Kierownik Centrum Egzaminacyjnego Goethe-Institut UWM w Olsztynie

- Członek Zarządu Fundacji Borussia, Olsztyn

- Członek Zarządu Związku Germanistów Europy Środkowej (Mitteleuropäischer Germanistenverband, MGV)

- Członek Redakcji pisma Pruthenia. Pismo poświecone Prusom i ludom bałtyjskim”, Olsztyn

- Członek Redakcji pisma „Komunikaty Mazursko-Warmińskie”, Olsztyn (redakcja językowa – język niemiecki 2016-2017)

- Współrganizacja Międzynarodowej Szkoły Letniej (z Friederike Krause – DAAD i Herbertem Fitzkiem – BS Berlin Potsdam) „Auf Herders Spuren – zwischen Morag und Kaliningrad“; 24.08.2011 – 3.09.2011 (Olsztyn, Morąg, Kaliningrad) z udziałem wykładowców z Niemiec, Rosji, Holandii, Japonii oraz studentów z Niemiec i Polski.

- Współorganizacja międzynarodowej konferencji naukowej „Imaginationen des Endes” z dr Anetą Jachimowicz i Dirkiem Steinhoffem; 8 – 9. 05.2014, UWM Olsztyn.

- Koncepcja i współorganizacja międzynarodowej konferencji naukowej „ANFANG” z okazji XX-lecia Katedry Filologii Germańskiej UWM w Olsztynie: 14 – 16. 04.2016, UWM Olsztyn

- Współorganizacja międzynarodowej konferencji naukowej „Reformacja w Prusach” z ramienia KFG UWM w Olsztynie w dn. 19.–20.09.2017 w OBN w Olsztynie.

- Organizacja i otwarcie wystawy Deutsches Polen-Institut w Darmstadcie pt. „Karl-Dedecius-Preis” (Katedra Filologii Germańskiej i Fundacja „Borussia” w Olsztynie) na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie (6.12.2018 – 30.01.2019)

- Przygotowanie i przeprowadzenie debaty „Polacy i Niemcy – trudne sąsiedztwo” z udziałem Prof. dr h.c. Huberta Orłowskiego, Prof. Roberta Traby i red. „Polityki” Adama Krzemińskiego w Auli Dietrichów UWM w Olsztynie – 19.03.2019

13.10.2021 Współorganizacja i otwarcie wystawy „Johann Gottfried Herder z Morąga w Prusach Wschodnich. Życie – dzieło – znaczenie” (Instytut Historii i Katedra Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych UWM w Olsztynie)

22. – 24.09.2022 Współorganizacja 6. Kongresu Stowarzyszenia Germanistów Europy Środkowej (Mitteleuropäischer Germanistenverband) WENDE? WENDEN! na UWM w Olsztynie