Katedra Filologii Germańskiej UWM

Powrót na główną stronę

dr Tomasz Żurawlew

DZIAŁALNOŚĆ POPULARYZATORSKA I ORGANIZACYJNA NA RZECZ ANIMACJI KULTURY I NAUKI

• Kurator i wykonawca projektu TERAZ SZYMBORSKA - koncertu poetyckiego poświęconego twórczości Wisławy Szymborskiej. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, 2 czerwca 2011 roku;
  • Kurator i wykonawca projektu OPOWIEŚĆ O WACŁAWIE KLEJMONCIE - koncertu poetyckiego, zorganizowanego pod honorowym patronatem Burmistrza Olecka w pierwszą rocznicę śmierci poety. Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku, 13 maja 2012 roku.
  • Kurator i wykonawca projektu NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA - koncertu poetyckiego zorganizowanego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie w pierwszą rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej. Kamienica Naujacka w Olsztynie, 2 lutego 2013 roku.
  • Kurator i wykonawca projektu KLEJMONTEM WIOSNA SIĘ ZACZYNA - drugiego koncertu poetyckiego pamięci Wacława Klejmonta zorganizowanego pod honorowym patronatem Burmistrza Olecka we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Olecku, 18 maja 2013 roku.
  • Kurator i wykonawca projektu WOJTYŁA - koncertu poetyckiego realizowanego w ERANOVA 27 kwietnia 2014 roku pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Przedsięwzięcie wchodziło w oficjalne obchody kanonizacyjne Urzędu Miasta Olsztyna.
  • Koncert WOJTYŁA został zrealizowany również w Olecku pod honorowym patronatem Burmistrza dnia 24 maja 2014 roku jako III KONCERT POETYCKI pamięci Wacława Klejmonta.
  • Organizator Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej KULTURA DUCHOWA W JĘZYKU I TEKŚCIE, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, 30 marca - 1 kwietnia 2015r.
  • Kurator i wykonawca projektu ICH OCZAMI - koncertu poetyckiego poświęconego życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Koncert został zrealizowany 30 marca 2015 r. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie ze współudziałem artystów olsztyńskiej sceny muzycznej: zespołu wokalnego Proforma pod dyrekcją dr hab. Marcina Wawruka, prof UWM (Instytut Muzyki) oraz Rafała Gajewskiego - artysty muzyka, wykładowcy sztuki wokalnej w Studium Aktorskim im. A Sewruka w Olsztynie. Koncert zainaugurował Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową KULTURA DUCHOWA W JĘZYKU I TEKŚCIE.
  • Pomysłodawca i realizator w szkołach ponadgimnazjalnych regionu cyklicznych LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO Z LITERATURĄ upowszechniających wiedzę o literaturze niemieckiej oraz ideę studiowania w Katedrze Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
  • Współorganizator MIĘDZYNARODOWEJ INTERDYSCYPLINARNEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ: DRUGI JĘZYK - DRUGA KULTURA, HISTORIA, ŚWIADOMOŚC. NOWE MOŻLIWOŚCI CZY ZAGROŻENIA, Olsztyn 28-29.09.2015r.
  • Organizator spotkania studentów Katedry Filologii Germańskiej ze znawcą i tłumaczem literatury niemieckiej Ryszardem Wojnakowskim (30 listopada 2016 roku)
  • Przygotowanie studentów do działań muzyczno-wokalnych podczas Dnia Międzykulturowego (1 marca 2017 roku).
  • Realizacja projektu "Zakuwanie na Humanie". Zajęcia z maturzystami z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Olsztynie na temat: MATURA USTNA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W ZASIĘGU TWOICH MOŻLIWOŚCI (17 marca 2017 roku).
  • Organizator interdyscyplinarnej konferencji naukowej z udziałem prelegentów zagranicznych: ŚWIĘCI I ŚWIĘTOŚĆ W JĘZYKU, LITERATURZE I KULTURZE, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, 18-20.10. 2017
  • Prelekcja pod tytułem: Czym jest etyka komunikacji? Kilka uwag o posługiwaniu się językiem z perspektywy moralności wygłoszona w dniu 14.12 2018 roku podczas CZWARTKÓW Z HUMANISTYKĄ.
  • Szkolenie nauczycieli języków obcych Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie pod tytułem: "Kształcenie postaw komunikacyjnych w nauczaniu obcojęzycznym" (Iława, 24 lutego 2018 roku)

Powrót na główną stronę

KATEDRA