Katedra Filologii Germańskiej UWM

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionkialt

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY


I stało się! Pierwsze przedsięwzięcie naszego koła zrealizowane! Piątkowy wieczór, 21. lutego 2020 spędziliśmy nieco inaczej niż zwykle. Uczestniczyliśmy bowiem w polskojęzycznej premierze filmu „Spurensuche in Allenstein/Olsztyn. Eine Filmreportage mit Stadtschreiber Marcel Krüger”, na której obecni byli między innymi: pisarz miejski i bohater filmu, Marcel Krüger, reżyser, David Katz, Prezydent Olsztyna, pan Piotr Grzymowicz, Prezes Fundacji Borussia, pani Kornelia Kurowska oraz przedstawicielka Niemieckiego Forum Kultury Europy Wschodniej i Środkowej pani Magdalena Gębala. Wydarzenie miało miejsce w olsztyńskim „Kinie Studyjnym Awangarda”. Twórcami tłumaczenia filmu są członkowie naszego koła, Studenckiego Koła Translatorskiego PL-DE, którzy przez ostatni miesiąc dzielnie pracowali pod czujnym okiem naszego opiekuna, pani doktor Barbary Sapały.

Ujrzenie efektów naszej pracy na dużym ekranie było nie lada przeżyciem. Z nadzieją patrzymy w przyszłość i musimy szczerze przyznać- mamy apetyt na więcej!

Justyna Laskowska

Fotogaleria

 FILOLOGIA
GERMAŃSKA
. ul. Kurta Obitza 1
10-725 Olsztyn
tel. 89 524 63 45
fax 89 523 59 66 german.human@uwm.edu.pl