GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI I PODSTAWY GEODEZJI

Studia mają na celu przekazanie wiedzy, niezbędnej do podjęcia pracy: w sektorach związanych z obsługą gospodarki nieruchomościami,w tym w jednostkach administracji rządowej i samorządowej realizujących zadania z zakresu gospodarki nieruchomościami, w przedsiębiorstwach i firmach prowadzących swoją działalność w obszarze rynku nieruchomości takich, jak: geodezja, wycena nieruchomości, pośredniczenie i zarządzanie nieruchomościami. Kierowane są także do osób pracujących i tych którzy chcieliby pracować w podmiotacjh obsługujących gospodarkę nieruchomościami. Studia mają na celu przekazanie niezbednej wiedzy prawnej, teoretycznej i praktycznej oraz  podniesienie kwalifikacji zawodowych, a także rozszerzenie i uaktualnienie wiedzy w zakresie szeroko postrzeganej gospodarki nieruchomościami.

Zajęcia odbywać się będą w formie hybrydowej: wykłady on-line, zajęcia praktyczne w siedzibie Uniwersytetu.

Rekrutacja na rok 2024/2025 rozpoczne się z początkiem czerwca br., Minimalna grupa - 20 osób.

Proces rekrutacji: Rejestracja w Internetowej Rejestracji Kandydatów, przesłanie na adres Sekretariatu Studiów Podyplomowych: podania z systemu IRK, kwestionariusza osobowego, dyplomu ukończenia studiów (oryginału lub odpisu), zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Maksymalna liczebnośc grupy 25 osób.

ZAPRASZAMY

<Więcej informacji>

Nominacja na stanowisko Kierownika Katedry Gospodarki Nieruchomościami i Systemów Informacji Geograficznej (obcnie: Katedry Gospodarki Przestrzennej).

Z dniem 1 października 2022 roku Pani: dr hab. inż. Agnieszka Dawidowicz, prof. UWM otrzymała nominację  na stanowisko Kierownika
Katedry Gospodarki Nieruchomościami i Systemów Informacji Geograficznej w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego przez prof. dr hab. inż. Ryszarda Źróbka, prof zw.

GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI I PODSTAWY GEODEZJI

Rekrutacja rozpocznie sie od czerwca 2023 r. r., Minimalna grupa - 20 osób.

Osoby zainteresowane podjęciem powyższych studiów podyplomowych mogą zgłaszać się do sekretarza studiów jkuryj@uwm.edu.pl;

ZAPRASZAMY

Solidarni z Ukrainą – uczymy mówić po polsku

Wspólny projekt realizowany przez Wydział Geoinżynierii z Wydziałem Humanistycznym i Parafią Greckokatolicką pw. Pokrowy Matki Bożej w Olsztynie, pozwalający uchodźcom z Ukrainy w adaptacji do nowej rzeczywistości, w jakiej się znaleźli po przyjeździe do Polski. Obejmuje on naukę języka polskiego, który ułatwiłby komunikację tych osób z otoczeniem. Za zgodą Prorektora UWM prof. Pawła Wiegosza oraz dziekanów obu wydziałów, od marca br. naukę j. polskiego w murach Uczelni rozpoczęły trzy grupy uchodźców (65 osób). Inicjatorami projektu byli: dr hab. Maria Rółkowska, dr hab. Renata Makarewicz, prof. UWM z Wydziału Humanistycznego oraz dr inż. Jan Kuryj z Wydziału Geoinżynierii. Zajęcia prowadzone są społecznie przez wolontariuszy – pracowników naukowo-dydaktycznych z Wydziału Humanistycznego. Na Wydziale Geoinżynierii zajęcia prowadzą lektorzy: dr Joannina Nawacka z Katedry Lingwistyki Stosowanej i mgr Alicja Malinowska, absolwentkę filologii polskiej. Do projektu włączyli się także pracownicy Katedry Gospodarki Nieruchomościami i SIG oraz studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Lingwistyka w Biznesie, pomagają oni w konwersacji, zawracając uwagę na poprawną wymowę i pisownię.

II Międzynarodowa Konferencja nt:. Gospodarowanie przestrzenią wodną i jej otoczeniem - aspekty teoretyczne i praktyczne

Planowany termin: 20:Maj:2021 - 21:Maj:2021
Nazwa organizatora: Instytut Geografii i Gospodarki Nieruchomościami przy Wydziale Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Współorganizatorzy: Instytut Inżynierii Przestrzennej i Nieruchomości, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM; Katedra Inżynierii Ochrony Wód , Wydział Nauki o Środowisku;
Jednostka: Wydział Geoinżynierii
Osoba odpowiedzialna za organizację: Agnieszka Dawidowicz, email: agnieszka.dawidowicz@uwm.edu.pl
Miejsce obrad: baza UWM, zakwaterowanie we własnym zakresie
Języki wydarzenia: Angielski;   Zasięg: Międzynarodowa
Informacje szczegółowe; http://www.uwm.edu.pl/wmsconference

Zapraszamy na

GOSPODARKA NIERUCHOMOŚCIAMI I PODSTAWY GEODEZJI

Studia mają na celu przekazanie wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy: w ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, w urzędach jednostek administracji rządowej i samorządowej realizujących zadania z zakresu gospodarki nieruchomościami, w przedsiębiorstwach i firmach prowadzących swoją działalność w obszarze rynku nieruchomości takich, jak: geodezja, wycena nieruchomości, pośredniczenie i zarządzanie nieruchomościami. Kierowane są także do osób pracujących w sektorze gospodarki nieruchomościami, kancelariach notarialnych i adwokackich. Mają na celu podniesienie ich kwalifikacji zawodowych, rozszerzenie i uaktualnienie wiedzy w zakresie szeroko postrzeganej gospodarki nieruchomościami.

Nabór na kolejną edycję rozpocznie się od 15 czerwca 2024r.

<Więcej informacji>

Katedra Gospodarki Nieruchomościami i Systemów Informacji Geograficznej wraz z Katedrą Analiz Przestrzennych i Rynku Nieruchomości UWM w Olsztynie zakończyły realizację przedsięwzięcia dotyczącego badań nt. „Rola Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w gospodarowaniu Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa", w ramach umowy nr 05/WFKIW/2020 z dnia 27.02.2020 roku na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie, ul. Głowackiego 6, 10-448 Olsztyn. Kierownikiem projektu był prof. dr hab. inż. Ryszard Źróbek, prof. zw. Celem przedsięwzięcia było realizowanie badań m.in.: wskazanie potrzeb zmian w kontekście nowych uregulowań prawnych obrotu ziemią rolną w Polsce, wdrażanie nowych narzędzi ułatwiający proces gospodarowania Zasobem, a także pokazanie roli KOWR (wcześniej ANR) w wielofunkcyjnym rozwoju obszarów wiejskich i przydatność w świetle pomocy obszarom po PG.