Panie Profesor z Instytutu wśród najlepszych na świecie!

Ośmiu naukowców z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego należy w swoich dyscyplinach do prestiżowych 2% najlepszych naukowców świata.

Uniwersytet Stanforda w USA opracował ranking TOP 2%, czyli listę najlepszych naukowców na świecie. Zestawienie objęło prawie 160 tysięcy badaczek i badaczy z całego świata. Naukowcy zostali podzieleni na 22 dziedziny naukowe i 176 dyscyplin. Wśród nich 726 osób to uczeni z Polski.

Na tej prestiżowej liście znalazły się także dwie Panie Profesor z Instytutu Inżynierii i Ochrony Środowiska:

dr hab. inż. Dorota Kulikowska, prof. UWM - z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska

dr hab. inż. Agnieszka Cydzik-Kwiatkowska, prof. UWM – również z Katedry Biotechnologii w Ochronie Środowiska

Lista TOP 2% została opracowana w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Kryteriami oceny były indeks Hirscha, liczba cytowań, Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.

- Serdecznie gratulujemy -