Procedura wydawnicza
- Proces wydawniczy artykułu w wybranym czasopiśmie odbywa się według warunków i standardów obowiązujących w poszczególnych wydawnictwach. Publikowane będą tylko te artykuły, które uzyskają dwie pozytywne recenzje.
- Ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu artykułu do konkretnego czasopisma podejmują organizatorzy wspólnie z Radą Naukową. Autorzy zostaną poinformowani przez organizatorów o zakwalifikowaniu ich artykułów do poszczególnych czasopism drogą elektroniczną, na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym.
- Kolejnym etapem procesu publikacyjnego będzie bezpośredni kontakt autora z Wydawnictwem (publikacja w czasopismach: Informatyka Ekonomiczna lub Wiadomości Statystyczne) lub Organizatorami (w przypadku publikacji w Rocznikach Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH).
WAŻNE!
W ramach konferencji INFO 2019, do procedury wydawniczej mogą być złożone tylko i wyłącznie takie artykuły, które nie były ani uprzednio publikowane, ani nie są złożone do publikacji w redakcji innych czasopism. Wszelkie działania będące odstępstwem od tych standardów będą uznawane za nieetyczne.
W ramach XIII Konferencji Naukowej organizatorzy przewidują możliwość opublikowania artykułów w jednym z wymienionych poniżej czasopism naukowych:
- Roczniki Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (MNiSW – lista B, 9 pkt.)
- artykuły publikowane są w językach polskim i angielskim.
- Objętość artykułu nie powinna przekraczać 12 stron.
- Artykuł powinien zawierać ściśle wyodrębnione części, np. wstęp, rozdziały, podrozdziały, zakończenie (wnioski, podsumowanie).
Szczegółowe informacje: http://rocznikikae.sgh.waw.pl/?p=7
- Informatyka ekonomiczna (MNiSW – lista B, 12 pkt.)
- Objętość artykułu powinna mieścić się w przedziale 0,5-1,0 ark.
- Do artykułu należy dołączyć:
- abstrakt w języku polskim i języku angielskim (samodzielny tekst o objętości ok 100 słów, który przeczytany w oderwaniu od reszty pracy ma poinformować o jej zawartości; powinien zawierać takie elementy, jak: sformułowanie celu badawczego, identyfikację obiektu badań, istotę stosowanej metody, najważniejsze wyniki i wnioski)
- słowa kluczowe (min. 3, max 5) w języku polskim i języku angielskim.
- kody Classification System for Journal Articles
Szczegółowe informacje: http://businessinformatics.ue.wroc.pl/?page_id=21
- Wiadomości Statystyczne (MNiSW – lista B, 13 pkt.)
- objętość artykułu (łącznie z wykresami, tablicami i literaturą) to 10-20 stron. Tekst powinien być przygotowany zgodnie z wytycznymi: https://stat.gov.pl/czasopisma/wiadomosci-statystyczne/do-autorow/wymogi-redakcyjne/
Szczegółowe informacje: https://stat.gov.pl/czasopisma/wiadomosci-statystyczne/do-autorow/
- Journal of Economics and Management (MNiSW – lista B, 12 pkt.)
Teksty powinny być dostosowane do formalnych wymogów czasopisma: https://www.ue.katowice.pl/en/units/journal-of-economics-and-management/for-authors.html,
a w szczególności:
- podzielenie Abstractu na sekcje: (1) Aim/Purpose, (2) Design/methodology/approach, (3) Findings, (4) Research implications/limitations, (5) Originality/value/contribution ;
- podzielenie artykułu na sekcje: (1) Introduction, (2) Theoretical background (or Literature review), (3) Research methods and procedure, (4) Research findings and discussion, and (5) Conclusions (https://www.ue.katowice.pl/fileadmin/user_upload/jem/JEM_Paper_outline.pdf);
- sformatowanie artykułu według wymagań JEM, które są dokładnie w pliku JEM’s Template w menu For Authors.
Przykładowe, opublikowane już artykuły można znaleźć na stronie czasopisma w menu JEM Issues.
Artykuły nie spełniające tych formalnych wymagań będę zwracane do Autorów.