Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie SKN Praw Człowieka Ius Homini.

Widzimy się jutro o 16:45 w sali 109 INK.
Czwartek pierwszego tygodnia o ww. godzinie będzie stałym terminem naszych spotkań.

Do zobaczenia!


Ius Homini MOVIE „Barking tylko dla białych”
Zapraszamy serdecznie na projekcję filmu pt.” BARKING TYLKO DLA BIAŁYCH” reż. Marc Isaacs
Po projekcji odbędzie się dyskusja na temat dyskryminacji z dr Małgorzatą Andrzejczak- Świątek.

movie
Nawet w tak multietnicznym społeczeństwie jak brytyjskie, poziom tolerancji i zrozumienia dla innych kultur jest wciąż bardzo niski. Rasizm to nie tylko spektakularne wybuchy przemocy, ale-przede wszystkim- głęboko zakorzenione przesądy i stereotypy, które kierują zachowaniem zwykłych, „porządnych ludzi”. Marc Isaacs w swoim humorystycznym filmie sprawdza, co sądzą o „obcych” przeciętni mieszkańcy niewielkiego podlondyńskiego miasteczka. Są wśród nich m.in. miejscowy działacz Brytyjskiej Partii Narodowej- zdeklarowany rasista, niewątpliwie kochający swojego czarnoskórego wnuka, wiekowy polski Żyd z Łodzi romansujący z dużo młodszą zamężną Nigeryjką, czy lokalny rzeźnik narzekający na zadziwiające kulinarne upodobania „tamtych”. Dzięki temu, że reżyserowi udało się nawiązać naprawdę bliski kontakt z bohaterami, film ogląda się jak dobrą komedię ze społecznym zacięciem- choć momentami porusza się tu bardzo ważne kwestie.


II Konferencja Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego
Serdecznie zapraszamy na II Konferencję Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego „Prawnomiędzynarodowa ochrona rodziny”, która odbędzie się w Auli Karmazynowej Centrum Konferencyjnego UWM w dniach 7 maja i 8 maja.

Program konferencji.


Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych
27 kwietnia odbyło się XIV Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych, podczas którego członkowie koła naukowego Ius Homini zaprezentowali swoje referaty.

Panel prawa międzynarodowego i praw człowieka poprowadziła komisja, w skład której weszli:
- dr Oksana Cabaj,
- dr Stanisław Bułajewski,
- dr Jakub Czepek.

Po wspólnych obradach komisja wytypowała zwycięzców konkursu na najlepszy referat/ poster.

Pierwsze miejsce zajął: Daniel Lubowiecki, prezentując pracę pt. „Ubezwłasnowolnienie jednostki w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka- wybrane zagadnienia”

Drugie miejsce zajęła: Justyna Górska, prezentując pracę pt. „Przeludnienie w polskim więziennictwie na podstawie art. 3 EKPC”

Trzecie miejsce zajął: Paweł Aptowicz, prezentując pracę pt. „Prawo dziecka do czasu wolnego i wypoczynku a kwestia sportu młodzieżowego”

Serdecznie dziękujemy organizatorom, komisji oraz wszystkim uczestnikom za bardzo udane wydarzenie.


IusHominiMOVIE
Serdecznie zapraszamy

10313062_667109603393792_1621359716689140326_n


Ius Homini MOVIE
Zapraszamy serdecznie (odnośnik do wydarzenia).

Łowca Dyktatorów

Spotkanie Ius Homini