20.07-03.08.2008
IV Obóz w Głotowie

Podczas czwartego już obozu naukowego, zajęli¶my się inwentaryzacj± zabytków ruchomych w kaplicach; stworzyli¶my opis architektoniczny uwzględniaj±cy wygl±d zewnętrzny, sposób konstrukcji, użyte materiały, rodzaj fundamentu, przypory, budowę dachu i jego pokrycie, blendy oraz otwory okienne i drzwiowe; zwymiarowane i opisane zostały również elementy wyposażenia kaplic takie jak: posadzka, sklepienie, polichromia, stolarka, kraty, tabliczka nad wej¶ciem, meble i krzyż odpustowy. Zajęli¶my się również aktualizacj± inwentaryzacji nowego cmentarza parafialnego w Głotowie przy czy stworzyli¶my spis nagrobków uzupełniony o transkrypcje na tablicach oraz dokumentację fotograficzn±. Zweryfikowali¶my tradycyjny przekaz o tym, że Kalwaria Warmińska na¶laduje drogę krzyżow± w Jerozolimie. Brali¶my udział w konferencji zorganizowanej przez Kustosza Sanktuarium Naj¶więtszego Sakramentu i Kalwarii Warmińskiej, ks. Kanonika dr Marka Proszka z okazji 130-tej rocznicy rozpoczęcia budowy Kalwarii, na której przedstawili¶my Analizę Porównawcz± Kalwarii Warmińskiej i Jerozolimskiej Drogi Krzyżowej jak i prace wykonane przez Koło na poprzednich obozach. Wykonali¶my także prace sanitarno-pielęgnacyjne na starym cmentarzu parafialnym oraz jak co roku prace porz±dkowe w parku Kalwarii. Po raz kolejny współpracowali¶my z wolontariuszami Fundacji i Wspólnoty Kulturowej "Borussia" Opiekunem merytorycznym obozu była: dr inż. arch. M. Swaryczewska (Galeria zdjęć-2008-2000-Głotowo 2008)

3-12.06.2008
Warsztaty.

Członkinie koła, Paulina Brokos i Monika Han uczestniczyły w warsztatach plastyczno-projektowych w Brdowie k/Koła, gdzie zajmowały się koncepcj± zagospodarowania terenu przy Miejskim Domu Kultury w Kole. Opiekunem obozu była Pani mgr Małgorzata Kadelska.

9-10.05.2008
37MSKN.

Na XXXVII Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych "Koła Naukowe Szkoł± Twórczego Działania" nasze koło ponownie zajęło się organizacj± Panelu Architektura Krajobrazu oraz wzięło w nim udział. Nasze przedstawicielki otrzymały wyróżnienie za referat pt. Zagospodarowanie nawierzchni przy Ko¶ciele Rzymsko-katolickim pw. Błogosławionej Doroty z M±tow we wsi Dorotowo pod Olsztynem - Justyna Maciejewska, Natalia Osiecka, Dorota Roszkowska. (galeria zdjęć-2008-2000-37MSKN)

11-13.04.2008
Gardenia.

Na Targach Gardenia w Poznaniu nie zabrakło przedstawicieli naszego koła. Podczas Seminarium" Miejska Sztuka Ogrodowa - Drzewa w architekturze miasta" poruszane były tematy z branży miejskiego ogrodnictwa, w szczególno¶ci dotycz±ce ochrony i pielęgnacji drzew.

3-12.06.2008
Warsztaty w Brdowie.

Warsztaty plastyczno-projektowe, odbyły się w dniach 3-12 czerwca 2008 r. w Brdowie k/Koła . Opiekunem merytorycznym obozu była mgr Małgorzata Kadelska. Uczestnikami 2 studentki: Paulina Brokos i Monika Han. Program obozu zakładał współpracę pomiędzy studentami kierunku Architektura Krajobrazu a studentami Malarstwa z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Działania Koła Naukowego Architektów Krajobrazu „Horyzont” polegały przede wszystkim na wykonaniu koncepcji zagospodarowania terenu przy Miejskim Domu Kultury w Kole, który jest jednym z organizatorów pleneru. Budynek MDK w Kole otoczony jest rozległymi terenami zieleni, niedaleko znajduje się park miejski, kilkupoziomowe tarasy oraz rzeka Warta. Jednakże teren przylegający do niego bezpośrednio wymaga wykonania koncepcji urządzenia, która stworzyłaby miejsce do organizacji gier i zabaw dla dzieci, a przede wszystkim dużych imprez plenerowych, dla których budynek stanowi zaplecze socjalne. Oprócz działań w tym zakresie nasi studenci mieli możliwość wymiany umiejętności i doświadczeń ze studentami kierunków plastycznych, jakimi operują w zgłębianych dziedzinach wiedzy.

Design by flankerds.com