XII warsztaty Akademii Sztuki Architektury Krajobrazu pt. "Zieleń w otoczeniu zabytku na przykładzie Zamku Ujazdowskiego w Warszawie" zorganizowane zostały przy współpracy Katedry Sztuki Krajobrazu oraz Muzeum Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i Koła Krytyki Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zadaniem dwunastu zespołów był program regulacji zieleni przy Zamku Ujazdowskim. Jeden z zespołów tworzyły członkinie naszego Koła w składzie: inż. Monika Han, arch. kraj., Kinga Hackiewicz, Magdalena Wanago i Joanna Kowalewska. (galeria-2009-zielone warsztaty)
Więcej znajdziecie tu http://www.sztukakrajobrazu.pl/zespol.pdf
Obóz w głównej mierze polegał na aktualizacji inwentaryzacji dendrologicznej oraz gospodarki drzewostanem parku pielgrzymkowego Kalwarii Warmińskiej w celu wytyczenia drzew nadających się do pilnej wycinki ze względu na zły stan zdrowotny oraz stwarzających zagrożenie pielgrzymujących tu ludzi. Aktualizację wykonano na podstawie inwentaryzacji i gospodarki drzewostanem sporządzonej przez uczestników obozu w 2005 roku pod opieką prof. dr arch. M. Swaryczewskiej. Nasze wyniki przenosiliśmy do wersji elektronicznej, opierając się na programie AutoCAD. W programie MO Excel stworzyliśmy tabelę z dokładnymi opisami drzew i krzewów.Zinwentaryzowano 2087 drzew i krzewów. (projekty-głotowo-aktualizacja inwentaryzacji cad) W inwentaryzacji wzięło udział 5 grup 2os. Opiekunem merytorycznym obozu był mgr inż. arch. kraj. Mariusz Antolak Wszystkie prace były wykonywanie przy współpracy Kustosza Sanktuarium Najświętszego Sakramentu i Kalwarii Warmińskiej, ks. Kanonika dr Marka Proszka
Wystawa koncepcji zagospodarowania tarasów w bibliotece uniwersyteckiej.
Wystawa prac trzech grup projektowych, których zadaniem było stworzenie koncepcji zagospodarowania dwóch tarasów Biblioteki Uniwersyteckiej UWM. Wystawa połączona również z wystawą prac rysunkowych studentów I roku. (link do zdjęć-wystawa 18.06)Skład grup projektowych:
I grupa:
Natalia Osiecka, Dorota Roszkowska, Justyna Maciejewska, Karolina Siedlar
(projekty-grupa1)
II grupa:
Natalia Selke, Monika Bronakowska, Emilia Frydrysiak, Izabela Drwęcka, Anna Borowska
(projekty-grupa2)
III grupa:
Monika Han, Anna Lewandowska, Katarzyna Ruszczycka, Olga Dobrzyńska, Joanna Kowalewska
(projekty-grupa3)
Zdjęcia z wystawy również na stronie katedry:
http://milcia.jalbum.net/WYSTAWA%20PRAC%20STUDENT%C3%93W%20ARCHITEKTURY%20KRAJOBRAZU%202009/index.html
Informacje w mediach uniwersyteckich:
http://www.uwm.edu.pl/egu/news/6/czytaj/67/usiadzmy-w-ogrodzie-na-dachu.html
http://uwm.student.wm.pl/Wiosna-sie-zazieleni-miedzy-ksiazkami,61168
http://uwm.edu.pl/uploads/wiadomosci_uniwersyteckie/wu_01_09.pdf (strona 18)
KNAK "Horyzont" wraz z Geologiczno-Gleboznawczym Kołem Naukowym zorganizowało Sekcję Kształtowania i Ochrony Środowiska na 38 Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych "Koła Naukowe Szkołą Twórczego Działania". Na tegorocznych obradach osiągnięcia studentów oceniała komisja w składzie:
Prof. dr hab. Kazimierz Grabowski, dr Katarzyna Glińska-Lewczuk, dr inż. Agnieszka Bęś.
Nasze Koło reprezentowane przez Paulę Kamińską, Magdalenę Tomaszewską i Jakuba Hajduka zajęło
III miejsce z referatem pt. "Koncepcja zagospodarowania terenu przy Państwowym Liceum Plastycznym" w Olsztynie"
(galeria zdjęć-2009-38 MSKN)