Kosmiczny Oskar 2019 dla Beaty Milanowskiej

Mgr inż.Beata Milanowska pracownik Instytutu Geodezji została laureatką Kosmicznego Oskara w kategorii University Challenge. W Helsinkach odbył się 4 grudnia finał Europejskiego Tygodnia Kosmicznego 2019. Jego organizatorem jest Komisja Europejska. W trakcie uroczystości wręczono Kosmiczne Oskary 2019. Wyróżnienia te przyznawane są zwycięzcom w kilku kategoriach konkursowych Galileo Masters - najbardziej znanego międzynarodowego konkursu na wykorzystanie technik satelitarnych. W kategorii University Challenge, adresowanej do studentów i młodych pracowników nauki, Oskara zdobył zespół, którego członkiem jest mgr inż. Beata Milanowska. Zespół ten znalazł się również w gronie dziesięciu finalistów wybranych spośród wszystkich kategorii. W imieniu zespołu nagrodę odebrali jego członkowie - Lofti Massarweh oraz Niklas Hehenkamp.