III Ogólnopolskie Forum Młodych Kryminologów

W dniach 23-25 września 2020 r. pracownicy i doktoranci Katedry Kryminologii i Kryminalistyki wzięli udział w III Ogólnopolskim Forum Młodych Kryminologów. Jest to cykliczna konferencja z udziałem gości zagranicznych organizowana przez Katedrę Kryminologii i Prawa Karnego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (Białostocką Szkołę Kryminologii) kierowaną przez prof. dr. hab. Emila W. Pływaczewskiego. Obrady tegorocznej edycji odbyły się pod hasłem „Badania kryminologiczne a praktyka – perspektywa krajowa i międzynarodowa”. Podczas konferencji referaty wygłosili: prof. dr hab. Wiesław Pływaczewski („Zielona kryminologia wobec zjawiska dyspersji obcych gatunków inwazyjnych”), dr Joanna Narodowska („Medycyna ludowa – aspekty kryminologiczne i wiktymologiczne”), dr Maciej Duda („Przestępstwa przeciwko zabytkom w świetle badań kryminologicznych”) oraz mgr Szymon Buczyński („The ring of fire, kryzys ukraiński z perspektywy badań nad europejskim czarnym rynkiem broni”). Ponadto w składzie delegacji Olsztyńskiej Szkoły Ekokryminologii znaleźli się: dr hab. Piotr Chlebowicz i mgr Natalia Dąbkowska. Obradom konferencji towarzyszył bogaty program wydarzeń kulturalnych m.in. zwiedzanie zabytków Tykocina pod przewodnictwem Podlaskiego Konserwatora Zabytków – prof. dr hab. Małgorzaty Dajnowicz. Pokłosiem konferencji będzie monografia naukowa wydana w jednym z renomowanych wydawnictw prawniczych.