Ogólnopolska konferencja naukowa "Bezpieczeństwo życia i zdrowia człowieka"

W dniach 2-3 czerwca 2022 r. na zamku Gniewie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Bezpieczeństwo życia i zdrowia człowieka” zorganizowana przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konferencja poświęcona była prawnym, kryminologicznym i medycznym aspektom ochrony zdrowia i życia człowieka, a także zagadnieniu bezpieczeństwa w ujęciu interdyscyplinarnym. Podczas konferencji pracownicy Katedry Kryminologii i Kryminalistyki wygłosili następujące referaty:

- Prof. dr hab. Wiesław Pływaczewski – "Ekozbrodnia - zielona kryminologia wobec nowej perspektywy postrzegania światowego dziedzictwa przyrodniczego i naturalnego"

- Dr hab. Piotr Chlebowicz, prof. UWM – „State crime jako obszar badań kryminologicznych”

- Dr hab. Monika Kotowska – „Wpływ zaburzeń zachowania w okresie nieletniości na rozwój drogi przestępczej z perspektywy członków zorganizowanych grup przestępczych"

- Dr hab. Magdalena Zubańska  – „Technologiczny wymiar bezpieczeństwa – aspekty kryminalistyczne”

- Dr hab. Aneta Łyżwa  – „Ochrona ofiar przemocy w rodzinie z perspektywy prawno-kryminologicznej”

- Dr Maciej Duda i Dr Joanna Narodowska – „Bezpieczeństwo żywnościowe i bezpieczeństwo żywności z perspektywy prawa i kryminologii”