Ogólnopolska konferencja naukowa Nowa poezja polska wobec tradycji. Olsztyn, 16-17 października 2013 roku

W dniach 16-17 października 2013 roku w Olsztynie miała miejsce ogólnopolska konferencja naukowa Nowa poezja polska wobec tradycji. Pomysłodawcą konferencji, która odbyła się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, był Zakład Teorii Literatury przy Instytucie Filologii Polskiej. Dr hab. Sławomir Buryła, prof. UWM, oraz dr Marta Flakowicz-Szczyrba zorganizowali konferencję, która przyciągnęła uwagę nie tylko badaczy literatury ale również studentów.  Celem wszystkich biorących udział w wydarzeniu prelegentów było ukazanie nowej poezji polskiej w odniesieniu do tradycji. Założenie to zostało zrealizowane w sposób zróżnicowany i wyczerpujący, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej