W latach 2010-2012 Instytut Filologii Polskiej, wraz z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, był organizatorem cyklu comiesięcznych spotkań z pisarzami, naukowcami i ludźmi kultury na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Nad projektem czuwali: dr hab. Sławomir Buryła, prof. UWM i dr Bernadetta Darska. Spotkania były adresowane nie tylko do studentów i wykładowców, ale i do mieszkańców Olsztyna. W roli gości wystąpiły następujące osoby:

Edwin BENDYK, prof. dr hab. Przemysław CZAPLIŃSKI, dr Mariusz CZUBAJ, prof. dr hab. Wiesław GODZIC, dr Jerzy ILLG, prof. dr hab. Inga IWASIÓW, prof. dr hab. Jerzy JARZĘBSKI, Włodzimierz KOWALEWSKI, dr Marek KRAJEWSKI, Wojciech KUCZOK,
dr hab. Jacek LEOCIAK, dr Dariusz LIBIONKA, dr Dariusz NOWACKI, prof. dr hab. Ryszard NYCZ, dr Marcin RYCHLEWSKI, Małgorzata SZEJNERT, prof. dr hab. Piotr Śliwiński, Wojciech Tochman.

Więcej informacji na stronie:

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej