• JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /https

III EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO- 16 II 2017

W III edycji konkursu recytatorskiego pt. „Poezja polska XX i XXI wieku”, zorganizowanego na Wydziale Humanistycznym UWM przez Instytut Polonistyki i Logopedii w dniu 16 lutego br., wzięło udział 35 uczestników - uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego: z Bartoszyc, Górowa Iławeckiego, Kętrzyna, Ornety, Morąga,  Szczytna i Węgorzewa.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: recytacja i śpiew.

Występy oceniało jury w następującym składzie:
dr hab. Iwona Kosek, prof. UWM – przewodnicząca
dr Iza Matusiak-Kempa
dr Jacek Krawczyk

W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy konkursu mieli okazję zobaczyć przedstawienie grupy teatralnej „Faux Pas” z I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie pt. Wigilija. Pan Mickiewicz kawę pije.

W konkursie nagrodzeni zostali następujący wykonawcy:

W kategorii recytacja:

I miejsce – Daria Knizia, Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie, kl. I Technikum Hotelarskie, wiersz  Inge Bartsch Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego; opieka Ewa Napiórkowska;

II miejsce Andrzej Osypowycz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach, kl. II LO A, wiersz Wszelki wypadek Wisławy Szymborskiej, opiekun Grażyna Kęsicka;

III miejsce – Magdalena Śliwińska, II LO w Olsztynie, klasa Ie, wiersz Nerwica w granicach normy Jonasza Kofty, opieka Grażyna Budzyńska;

Wyróżnienie – Michał Kotlewski, XII LO im. M. i G. Dietrichów w Olsztynie, kl. III b, utwór Bez Tadeusza Różewicza, opieka Regina Komarzewska-Skolimowska.

W kategorii śpiew:

I miejsce: Sylwia Makoś, II LO w Morągu, klasa III, utwór Miasteczko cud Agnieszki Osieckiej, opieka Krystyna Horbacz;

Wyróżnienie nr 1: Aleksandra Sawczuk, Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie, akompaniament i przygotowanie Judyta Mazur;

Wyróżnienie nr 2: Emilia Sapińska, I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie; klasa I CD, utwór Miłość to za mało Grzegorza Tomczaka i Justyny Szafran, opieka Beata Donasewicz.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy udanych występów i zapraszamy na przyszłoroczną edycję!

{gallery}https://uwm.edu.pl/polonistyka/pliki/article/3093{/gallery}

Katedra Języka Polskiego i Logopedii