• JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: /https

„Zakuwanie na Humanie”

W projekcie pt. „Zakuwanie na Humanie”, zaplanowanym na 17 marca br. jako powtórka przed maturą, przygotowanym już po raz drugi przez Wydział Humanistyczny, skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wzięli udział językoznawcy i literaturoznawcy z  Instytutu Polonistyki i Logopedii. Na wydział przybyła młodzież z olsztyńskich liceów (LO I, LO II, LO III i LO IX) i szkół ponadgimnazjalnych z Iławy, Dzierzgonia i Działdowa. Nasi wykładowcy dołożyli starań, aby spotkać się z jak największą grupą uczniów, dlatego przygotowane zajęcia warsztatowe prezentowali kilka razy, dla różnych grup. W przedsięwzięciu wzięli udział:

prof. Sławomir Buryła: Twórczość pokolenia Kolumbów

dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka, prof. UWM: Współczesny reportaż. Formy i tematy

dr hab. Iwona Maciejewska: Barokowy przerost formy nad treścią czy poetycka wirtuozeria?

dr Renata Makarewicz: Eee… etykieta, estetyka, elokwencja w komunikacji codziennej

dr Iza Matusiak-Kempa: Gdzie postawić przecinek? oraz Językowy wymiar wizerunku.

dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska, prof. UWM: Analiza dyskursu na wybranych przykładach oraz Językowy wymiar wizerunku

dr hab. Beata Tarnowska, prof. UWM: Miłoszowe tak lub nie wobec tradycji romantycznej.

dr hab. Mariola Wołk: Poprawnie po polsku, czyli jak?

Wszyscy uczestnicy, i uczniowie i wykładowcy, mieli wrażenie „dobrej roboty”, według określenia Tadeusza Kotarbińskiego. Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych!

{gallery}https://uwm.edu.pl/polonistyka/pliki/article/3148{/gallery}

Katedra Języka Polskiego i Logopedii