ROZSTRZYGNIĘCIE VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

NA NAJTRUDNIEJSZĄ LINGWOŁAMKĘ I SKRĘTACZ JĘZYKA, 6 marca 2022 r.

W ramach VII Wydziałowych Obchodów Europejskiego Dnia Logopedy rozstrzygnięty został VI Konkurs na Najtrudniejszą Lingwołamkę i Skrętacz Języka. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować skomplikowane pod względem wymowy teksty – lingwołamki (maksimum 15 wyrazów) i skrętacze (minimum 50 wyrazów). Jury w składzie: dr Monika Czerepowicka, dr Magdalena Osowicka-Kondratowicz oraz dr Magdalena Zaorska spośród setek lingwołamek i dziesiątek skrętaczy wybrało najciekawsze i najtrudniejsze utwory.

Gratulujemy finalistom, a czytelnikom życzymy połamania języka podczas czytania na głos finałowych tekstów.

WYNIKI VI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA NAJTRUDNIEJSZĄ LINGWOŁAMKĘ I SKRĘTACZ JĘZYKA

W kategorii najtrudniejszy skrętacz języka (teksty opracowane przez studentów) nagrodzone zostały następujące osoby:

I miejsce –  Wiktoria Malinowska (UWM)

II miejsce – Anna Maszke (Uniwersytet Gdański) oraz ex aequo Konrad Szymanek (UWM)

III miejsce –  Karolina Dymitrowicz (UWM) oraz ex aequo Katarzyna Nadolska (UWM)

Wyróżnienie – Alicja Kaczyńska (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku)

Wyróżnienie –  Wiktoria Wróbel (Uniwersytet Gdański)

Wyróżnienie –  Julia Kamińska (UWM)

Nagroda specjalna – Hanna Małaczek (UWM)

W kategorii najtrudniejszy skrętacz języka (teksty opracowane przez uczniów szkół podstawowych i średnich) nagrodzone zostały następujące osoby:

I miejsce – Patrycja Antosiak, klasa 3 LO w Zespole Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie

II miejsce – Aleksander Mindur, klasa 4 SP 246 im. I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki w Warszawie

III miejsce – Mikołaj Lewandowski, klasa 3 LO w Zespole Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie

Wyróżnienie – Kacper Lewandowski, klasa 8 SP nr 69 w Gdańsku im. Generała St. Sosabowskiego

W kategorii najtrudniejsza lingwołamka nagrodzone zostały następujące osoby:

I miejsce – Zuzanna Piotrowska (UWM)

II miejsce – Wiktoria Sękiel (UWM) oraz ex aequo Zuzanna Zakrzewska (UWM)

III miejsce – Karolina Dymitrowicz (UWM)

Wyróżnienie –  Kacper Opalla (UWM)

Wyróżnienie – Wiktoria Sieńko (UWM)

Wyróżnienie –  Ada Urban (UWM)

W najbliższym czasie opublikujemy również nagrodzone lingwołamki i skrętacze.

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej