Koło Literaturoznawców

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE LITERATUROZNAWCÓW

Koło Naukowe Literaturoznawców gromadzi studentów filologii polskiej, którzy pragną pogłębiać swą wiedzę na temat literatury polskiej. Stawiamy sobie za cel zbudowanie warsztatu naukowego, a więc określenie skutecznego zestawu metodologii i umiejętne posługiwanie się odpowiednim paradygmatem badawczym.

Spotkania realizujemy w formie dyskusji seminaryjnych. To coś w rodzaju laboratorium myśli, w którym każdy uczestnik zdobywa kompetencje krytyka literackiego. Uczymy się mądrze, wnikliwie i z pasją rozmawiać o literaturze     i ważnych zjawiskach kulturowych.

Koło Naukowe Literaturoznawców jest miejscem spotkań dla osób kochających literaturę. W obszarze naszych zainteresowań leżą różne epoki, różni twórcy, motywy i gatunki literackie. Za cel stawiamy sobie działalność naukową, dyskusję, otwartość i przede wszystkim rozwój naszych fascynacji. Spotkania realizujemy na platformie MS Teams, gdzie mamy specjalnie utworzony zespół, w którym odbywają się nasze dyskusje.

Efekty naszej pracy są widoczne podczas konferencji naukowych, na portalach społecznościowych, w mediach i w innych grupach związanych z literaturą.

Zapraszamy wszystkich studentów filologii polskiej do udziału w spotkaniach naszego Koła.

KONTAKT:

Opiekun naukowy Koła: dr hab. Bożena Adamkowicz-Iglińska