Szanowni Państwo!
Mamy zaszczyt Państwa zaprosić do uczestnictwa w
Naukowej Konferencji Pszczelarskiej
„Nauka podstawowym filarem rozwoju pszczelarstwa”
organizowanej przez
Katedrę Drobiarstwa i Pszczelnictwa
Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Konferencja odbędzie się
w Auli Marii i Georga Dietrichów, UWM Olsztyn (Wydział Humanistyczny, ul. Obitza 1)
w dniu 05 kwietnia 2025 r.
Plan konferencji:
8.30-10.00 Rejestracja
10.00-10.20 Przywitanie gości
10.20-12.20 I PANEL – Kortowski walc z pszczołami i co z tego wynikło – podsumowanie całokształtu pracy naukowej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim Pana prof. dr. hab. Jerzego Wilde
12.20-13.00 LUNCH
13.00-16.00 II PANEL – Sesja naukowa: Wpływ badań naukowych na rozwój pszczelarstwa
17.00 Spotkanie przy ognisku w Katedrze Drobiarstwa i Pszczelnictwa (Wydział Bioinżynierii Zwierząt, ul Słoneczna 48)
Konferencja ma na celu przedstawić kierunki działań podjęte przez naukowców na rzecz rozwoju pszczelarstwa oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. W związku z tym konferencja jest skierowana do naukowców, przedsiębiorców związanych z branżą pszczelarską oraz pszczelarzy. Poprzez naszą konferencję chcemy uzmysłowić, że „nauka pszczelarska” jest motorem napędowym dla rozwoju pszczelarstwa, ale z drugiej strony potrzebuje ona dialogu z pszczelarzami i przedsiębiorcami w celu zrozumienia ich problemów. Potrzebuje również wspólnych inicjatyw i współpracy żeby móc te problemy rozwiązywać. Liczymy, że nasza konferencja pozwoli bardziej zintegrować środowisko naukowców z branżą pszczelarską i pozwoli nawiązać kontakty, które w przyszłości zaowocują nowymi projektami.
Głównym punktem konferencji będzie podsumowanie działalności naukowej Pana prof. dr. hab. Jerzego Wilde na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, który w zeszłym roku odszedł na emeryturę. Pan Profesor wniósł ogromny wkład w rozwój pszczelarstwa i przez lata mobilizował nasz zespół naukowy do podejmowania trudnych i aktualnych problemów badawczych związanych z „naszymi pszczołami”. W ramach konferencji chcemy podziękować Panu Profesorowi i pokazać jak bardzo doceniamy jego działania i dorobek naukowy.
Dofinansowano ze środków Ministra Nauki w ramach Programu ,,Regionalna inicjatywa doskonałości”