STARTUJ - OD POMYSŁU DO BIZNESU - EKOSYSTEM STARTUPOWY NA WARMII I MAZURACH23-11-2016
Po dwóch wizytach studentów Analizy i kreowania trendów w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym weźmiemy udział w kolejnym przedsięwzięciu. 2 grudnia 2016 w OPNT odbędzie się seminarium:
STARTUJ - OD POMYSŁU DO BIZNESU - EKOSYSTEM STARTUPOWY NA WARMII I MAZURACH
- 9:30 - 10:30 Warsztat z metody 24 kroków wprowadzenia na rynek produktu/usługi - Maciej Pasternak, MIT Enterprise Forum Poland
- 10:30 - 10:45 Przerwa kawowa
- 10:45 - 11:15 Case study – przykład sukcesu jednego ze startupów z Programu Akceleracji MITEF Poland
- 11:15 - 11:45 Symbioza nauki i biznesu w Dolinie Krzemowej – wnioski dla młodych i zdolnych z pomysłami na biznes - Marek Hołyński
Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, ul. Trylińskiego 2, budynek BK (Centrum Konferencyjne), sala 15B
Rejestracja bezpłatna na www.startupodpomysludobiznesu.evenea.pl
Metoda 24 kroków zdyscyplinowanej przedsiębiorczości wg Billa Auleta , dyrektora zarządzającego Centrum Przedsiębiorczości Massachusetts Institute of Technology (MIT) to praktyczny przewodnik, który pomaga w sposób kompleksowy przygotować się na wprowadzenie produktu lub usługi na rynek. Dzięki wytrwałości przy realizacji kolejnych kroków szanse na sukces przedsięwzięcia rosną. Prezentowana metoda pomaga przedsiębiorcom i naukowcom wypracować kompleksowy model funkcjonowania ich startupu.
Maciej Pasternak - reprezentuje MIT Enterprise Forum Poland, ekspert ds. innowacji i B+R, z wieloletnim doświadczeniem w komercjalizacji technologii i rozwijaniu startupów, m.in. przy Mannheim Business Angels. Autor wielu publikacji naukowych i współtwórca 30 patentów. Absolwent Mannheim Business School (MBA) na Uniwersytecie w Heidelbergu (dr) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (mgr).
Marek Hołyński - znany polski informatyk, specjalista od grafiki komputerowej, brał udział w tworzeniu standardu OpenGL oraz stacji graficznych Silicon Graphics, publicysta, popularyzator informatyki, wiceprezes Telewizji Polskiej S.A. ds. nowych technologii w latach 2004–2006, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, dyrektor Instytutu Maszyn Matematycznych.