"Młody dorosły – świadomy uczestnik rynku finansowego". Specjaliści WNE dla szkół średnich

Wydział Nauk Ekonomicznych UWM realizuje drugą edycję projektu „Młody dorosły – świadomy uczestnik rynku finansowego”. Pierwsza spotkała się żywym zainteresowaniem, dlatego jego kontynuacja jest naturalną konsekwencją naszych działań. Finansowanie kolejny raz zapewnił Narodowy Bank Polski.

Projekt dla szkół średnich

Projekt napisany został z myślą o młodzieży ostatnich klas szkół średnich. Jego celem jest wzrost wiedzy finansowej i ekonomicznej uczniów, którzy w niedalekiej przyszłości będą się usamodzielniać i podejmować autonomiczne decyzje finansowe, w tym te związane z rynkiem nieruchomości.

Na czym polega projekt realizowany przez WNE?

W ramach projektu realizowane są prelekcje, warsztaty oraz gry symulacyjne związane z podnoszeniem świadomości ekonomicznej. Zagadnienia, które poruszane są w ramach projektu, dotyczą:

• świadomego inwestowania wraz z omówieniem alternatywnych jego form,
  • rozumienia procesów gospodarczych w mikro- i makroskali,
  • problematyki międzynarodowej współpracy gospodarczej,
  • kreowania właściwych postaw przedsiębiorczych,
  • współpracy związanej ze wspólnym osiąganiem celów.

Do tego dochodzą zagadnienia związane z rynkiem nieruchomości. Omawiana jest wówczas sytuacja mieszkaniowa w Polsce i UE (szczególnie młodych ludzi, którzy rozpoczynają aktywność zawodową) oraz elementy ekonomii behawioralnej, która potrafi przekładać się na ostateczne decyzje zakupowe.

Spotkania z naukowcami

Wykonawcami projektu są pracownicy WNE: dr Marcin Bogdański, dr Kamil Kotliński, dr Jarosław Nazarczuk oraz dr Karol Wojtowicz. Kierownikiem, koordynatorem oraz ostatnim z prowadzących zajęcia jest dr Marcin Janusz.

Zgłoś się do projektu!

Jeśli jesteście uczniami/uczennicami szkoły średniej bądź przedstawicielem/przedstawicielką kadry pedagogicznej, koniecznie zgłoście swój udział w projekcie. Zapewniamy mnóstwo ciekawej i przede wszystkim przydatnej wiedzy.

Kontakt: dr Marcin Janusz
Mail: marcin.janusz@uwm.edu.pl