Stypendium Rektora - informacje ogólne
Z uwagi na krótki okres składania wniosków, określony w Regulaminie pomocy materialnej zalecamy wysyłanie wniosków pocztą.
Pytania oraz prośby o wycofanie wniosków do poprawy należy wysyłać mailem na adres: jadwiga.woroniecka@uwm.edu.pl podając imię i nazwisko, nr albumu oraz rok, kierunek i formę studiów. Dodatkowo proszę pamiętać, że wnioski są przypisane do określonego programu (specjalności) i formy studiów. Student, który złożył wniosek o przyznanie stypendium, jeżeli zmienia kierunek, specjalność lub formę studiów zobowiązany jest niezwłocznie zgłosić te zmiany do Pani Jadwigi Woronieckiej.
Termin składania: do 15 października 2024 r.
Wniosek należy pobrać, podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem. Nie może mieć nadruku NIEZATWIERDZONY.
Wykaz wymaganych dokumentów w przypadku ubiegania się o przyznanie stypendium rektora:
- Wniosek o przyznanie stypendium rektora – wygenerowany w systemie UsosWeb –> DLA WSZYSTKICH –> WNIOSKI – wnioski, które można złożyć w Twoich jednostkach:
- Oświadczenie o niepobieraniu na więcej niż jednym kierunku stypendium rektora – wygenerowane w systemie UsosWeb – znajduje się pod wnioskiem o stypendium rektora – Pobierz oświadczenie
- Informacja o przetwarzaniu danych osobowych (RODO) – do pobrania podczas wypełniania wniosku w UsosWeb lub na stronie: http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/pomoc-materialna/8-informacja_o_przetwarzaniu_danych_osobowych.pdf
- Oświadczenie – stypendium rektora – do pobrania podczas wypełniania wniosku w UsosWeb lub na stronie: https://uwm.edu.pl/sites/default/files/2024-09/3-oswiadczenie-stypendium_rektora.pdf
- Karta przebiegu studiów wygenerowana w systemie UsosWeb – jeżeli jesteś studentem lub skończyłeś studia pierwszego stopnia na UWM – DLA STUDENTÓW –> MOJE OCENY – drukuj kartę przebiegu studiów (po polsku). Kartę student podpisuje samodzielnie, ponieważ potwierdza, że oceny są prawidłowo wprowadzone i zgodne z otrzymanymi.
- a. Indeks ze studiów pierwszego stopnia lub wykaz ocen z dwóch ostatnich semestrów studiów pierwszego stopnia (w przypadku absolwentów uczelni gdzie dokumentacja przebiegu studiów nie prowadzona była w formie elektronicznej) – jeżeli jesteś studentem pierwszego roku studiów drugiego stopnia i skończyłeś studia pierwszego stopnia na innej uczelni lub potwierdzone za zgodność z oryginałem karty ocen z ostatnich dwóch semestrów studiów.
- W przypadku skali ocen innej niż 2-5 – oświadczenie o skali ocen obowiązującej w ukończonej uczelni. Średnią arytmetyczną ocen studenta pierwszego roku studiów drugiego stopnia uzyskaną w innej uczelni w skali, w której najwyższą oceną jest 6,00 lub 5,50 przelicza się następująco:
- przy skali o najwyższej ocenie 6,00 – średnią ocen uzyskaną przez studenta dzieli się przez współczynnik 1,2,
- przy skali o najwyższej ocenie 5,50 – średnią ocen uzyskaną przez studenta dzieli się przez współczynnik 1,1.
- Oświadczenie do osiągnięć.
- Dokumentacja potwierdzająca osiągnięcia naukowe/sportowe/artystyczne
Osiągnięcia zdobyte przez studenta w czasie trwania urlopu długoterminowego, nie są brane pod uwagę podczas oceny wniosku o stypendium rektora.
W warunkach domowych starannie wypełnij całe oświadczenie, wprowadź miejscowość i datę oraz czytelnie podpisz imieniem i nazwiskiem.
Listę rankingową dla studentów (na każdym kierunku i formie studiów), którzy złożyli wnioski, sporządza się biorąc pod uwagę liczbę punktów uzyskanych przez studenta (z dokładnością do trzech miejsc po przecinku) obliczonych według poniższego wzoru:
Liczba punktów = 0,4 x A + 0,2 x B + 0,2 x C + 0,2 x D
gdzie:
A - oznacza liczbę punktów za średnią ocen,
B - oznacza sumę punktów za osiągnięcia naukowe,
C - oznacza sumę punktów za osiągnięcia artystyczne,
D - oznacza sumę punktów za osiągnięcia sportowe.
Osiągnięcia naukowe
W przypadku osiągnięcia naukowego, wypracowanego zespołowo, liczbę punktów dla każdego studenta ubiegającego się o stypendium rektora ustala się dzieląc liczbę punktów za dane osiągnięcie przez liczbę osób – współautorów (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, po zaokrągleniu w górę, jeżeli cyfra na trzecim miejscu po przecinku jest równa lub większa od pięciu).
Przy ocenie wniosku, osiągnięcie naukowe może być kwalifikowane tylko raz (oznacza to, że np. wygłoszenie/publikacja tego samego referatu na kilku konferencjach naukowych punktowane może być tylko raz). Nie przyznaje się punktów za artykuły lub publikacje, które
nie ukazały się do dnia poprzedzającego rozpoczęcie semestru, w którym złożony został wniosek o stypendium. Za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe nie uznaje się działalności za którą student otrzymał wynagrodzenie albo wynikającej z wykonywania obowiązków zawodowych, albo programu studiów lub praktyk studenckich.
Weryfikacji zgodności osiągnięć naukowych z wymogami Regulaminu, na wniosku o stypendium rektora po zakończeniu składania wniosków dokonuje dziekan/prodziekan wydziału.
Osiągnięcia sportowe
Przy ocenie wniosku, osiągnięcie sportowe może być kwalifikowane tylko raz co oznacza, że zajęcie punktowanego miejsca w zawodach wyklucza przyznanie punktów za udział w tych samych zawodach, w tej samej konkurencji sportowej. W przypadku, gdy student za jeden start uzyskał więcej niż jeden wynik sportowy w danej konkurencji sportowej (np. w różnego rodzaju klasyfikacjach, kategoriach lub typach uczelni), punkty przyznawane są za jeden, najwyższy wynik. Osiągnięcia taneczne uzyskane w wydarzeniach organizowanych przez inne podmioty niż polski związek sportowy, nie są klasyfikowane jako osiągnięcia sportowe.
Weryfikacji zgodności osiągnięć sportowych z wymogami Regulaminu, na wniosku o stypendium rektora dokonuje po złożeniu wniosków powołany przez Rektora zespół składający się z pracownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz dwóch przedstawicieli Samorządu Studenckiego.
Osiągnięcia artystyczne
Przy ocenie wniosku, osiągnięcie artystyczne może być kwalifikowane tylko raz, co oznacza, że np. udział w koncertach organizowanych w różnych terminach, z tym samym repertuarem, punktowany może być tylko raz oraz przyznanie punktów za zdobycie nagrody lub wyróżnienia w konkursie artystycznym wyklucza przyznanie punktów za prezentację dzieła artystycznego podczas wydarzenia o utrwalonym prestiżu lub w instytucji o utrwalonym prestiżu artystycznym.
Weryfikacji zgodności osiągnięć artystycznych z wymogami Regulaminu, na wniosku o stypendium rektora dokonuje powołany przez Rektora zespół składający się z pracowników Akademickiego Centrum Kultury i Wydziału Sztuki oraz przedstawiciela Samorządu Studenckiego.
Ostatecznej kwalifikacji osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych dokonuje Rektor.